Як міряти температуру в роті. Як виміряти температуру в ротовій порожнині.

Знання температури тіла дозволяє оцінити стан хворого і поставити точний діагноз. Однак традиційне вимір в пахвовій западині має певну похибку, до того ж забирає досить багато часу. Оральний спосіб вимірювання температури дає швидкий і точний результат.
Інструкція
1
Для вимірювання температури в ротовій порожнині використовуйте тільки чистий медичний термометр. Існує два види подібних приладів: один має довгий загострений кінець, інший короткий і закруглений. Точність їх показань не відрізняється, однак при даному способі вимірювання зручніше буде використовувати градусник першого типу (другий використовується для вимірювання ректальної температури).
2
Протріть спиртом наконечник термометра і помістіть його під язик з будь-якого боку від вуздечки. Щільно закрийте рот, щоб виключити контакт градусника з холодним повітрям навколишнього середовища. Майте на увазі, що свідчення будуть неточними, якщо ви вживали гарячу або холодну їжу менш, ніж за півгодини до вимірювання. Куріння безпосередньо перед процедурою також знижує точність результату.
3
Вимірюйте температуру близько трьох хвилин. Як правило, цього часу достатньо для отримання достовірного результату.
4
Оцініть отриманий результат вимірювання. Майте на увазі, що температура в ротовій порожнині вище на 0,3-0,5 градуса, ніж в пахвовій западині, тому значення до 37,3 вважається нормальним.
5
Ще раз продезінфікуйте термометр спиртом і упакуйте його в пластиковий чохол, який, як правило, поставляється в комплекті з самим приладом.
Зверніть увагу
Чи не вимірюйте даними способом температуру у дітей у віці до 5 років. Вони можуть випадково надкусити крихкий наконечник термометра, в результаті чого ртуть, що міститься всередині, потрапить спочатку в ротову порожнину, а потім і в травний тракт. З тих же причин цей спосіб вимірювання температури не підходить людям з неврівноваженою псіхікой.Еслі у вас утруднене носове дихання, утримайтеся від орального вимірювання температури. Збільшення частоти дихальних рухів впливає на точність результату.
Підвищення температури тіла свідчить про патологічних процесах, що відбуваються в організмі. Цей показник має важливе діагностичне значення. Оральний спосіб вимірювання температури по точності і швидкості перевершує традиційний спосіб вимірювання в пахвовій западині.
Інструкція
1
Для вимірювання температури в порожнині рота використовуйте ртутний термометр з довгим загостреним кінцем. Обробіть його спиртовим розчином і помістіть з будь-якого боку від під'язикової вуздечки. Під час процедури дихайте носом і не розмовляйте, інакше свідчення градусника будуть неточними через вплив низької температури навколишнього середовища.
2
Вийміть градусник через 3-4 хвилини. Температура в роті відрізняється від температури в пахвовій западині приблизно на 0,5 градуса, тому незначне перевищення позначки 37 градусів допустимо. Якщо показання термометра вище 37,3 градусів, потрібно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину відхилення і отримати рекомендації.
3
Даний спосіб вимірювання температури не підходить для дітей дошкільного віку та людей з неврівноваженою психікою. Випадкове пошкодження скляного наконечника термометра небезпечно. Альтернативою ртутному термометру є електронний градусник, що дозволяє зняти температурні показання за лічені секунди.
4
Після попередньої обробки наконечника електронного градусника спиртом помістіть його в рот так само, як робили б це з ртутним термометром. Швидкість вимірювання в цьому випадку буде набагато вище. Уже через 15-30 секунд (в деяких моделях градусників - через 60 секунд) пролунає звуковий сигнал, який свідчить про те, що вимірювання закінчено.
5
Після використання упакуйте градусник в пластиковий чохол, який продається в комплекті як з ртутним, так і з електронним термометром.
6
Вимірювання температури в роті безпосередньо після прийому їжі безглуздо. Отриманий результат буде більше залежати від температури з'їденої їжі, ніж від об'єктивного стану людини. Куріння також спотворює результат. Якщо немає можливості перед процедурою вичекати хоча б годину, утримайтеся від вимірювання температури оральним способом.