Як встановити вікна в зруб.

Невід'ємним атрибутом при будівництві будинку є вікна , які можуть виготовлятися з дерева, металевих конструкцій і різного роду полімерів. Незважаючи на те, що процес установки вікна в дерев'яному будинку здається простим, він може принести чимало прикрощів, якщо не враховувати окремі закономірності при роботі з виробами з дерева. Принцип тут один і неважливо з чого зібраний будинок, з колоди або бруса. І в тому і в іншому випадку, у віконний отвір ставиться обсадної брусок.
Вам знадобиться
  • - брус 50мм;
  • - обрізна дошка;
  • - кутник;
  • - схил;
  • - ланцюгова пила;
  • - монтажна піна;
  • - цвяхи.
Інструкція
1
Розмітьте віконний отвір за допомогою схилу. В даному випадку простого будівельного рівня не достатньо.
2
Для випилювання віконного отвору краще використовувати ланцюгову пилу, яких зараз в спеціальних магазинах великий вибір. Випиляєте за розміром пилкою проріз так, щоб отвір захоплювало не мене половини верхнього і нижнього колоди в зрубі.
3
Використовуючи ланцюгову або циркулярну пилку, а ще краще фрезер, виберіть паз шириною 50мм і в глибину 50мм в торці стіни. Долотом і стамескою зачистите в ручну кінці паза і прибийте брусок на 50мм. Важливо врахувати вологість зрубу. Чи то це свіжий зруб або вже постояв-сів. При наявності виготовленого зі свіжої деревини зрубу, довжина бруска повинна бути на 5 см менше довжини паза. У разі якщо зруб сів на 2см.
4
Візьміть широку дошку, шириною 50мм і прибийте до бруска .Ширина дошки повинна відповідати товщині колоди в зрубі.
5
До верхньому і нижньому колоді в розпір прибийте дошки, які сформують віконний отвір. Краще для цього використовувати спеціальні цвяхи, які потім втопив і отвори можна обробити шпаклівкою.
6
Для точності визначення кутів, при монтажі віконної коробки застосовуйте кутник.
7
Встановіть вікно на монтажну піну. Використовуючи обшивальну дошку, закрийте вікно зовні по периметру. Зсередини закладіть розкладкою.
8
Віконний отвір обшийте дошкою. Дошку прибивайте тільки до нижнього колоді, щоб вона не створювала перешкод при усадці зрубу.
9
Вікно вмонтовуйте на саморізи і монтажну піну. Монтажну піну краще всього вибрати, стосовно до погодних умов. Необхідно пам'ятати, що ультра-фіолетові промені надають руйнівну дію на монтажну піну.
10
Усі дерев'яні складові обов'язково просочіть антисептиком, який в широкому асортименті продається в будівельних магазинах. Дотримуючись даної технології і порядку установки вікна в зруб, ви, самостійно впораєтеся з цією на перший погляд непростим завданням.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на вологість зрубу. При необхідності можна дати час йому осесть.Іспользуйте тільки якісний, сухий пиломатеріал.
Корисна порада
Брусок і дошку вибирайте з хвойних порід дерева.