Як обчислити корінь четвертого ступеня.

Операція, зворотна зведенню числа в ступінь, називається «витяганням кореня», а число, яке вказує ступінь називається «показником кореня». Витяг кореня з показником, рівним чотирьом, може і вимагало складних підрахунків, але це було до ери персональних комп'ютерів. Зараз рішення цієї математичної задачі зводиться до питання: які кнопки і в якій послідовності слід натискати.
Інструкція
1
Скористайтеся наявністю доступу в інтернет для знаходження кореня потрібної ступеня з будь-якого числа. В мережі можна знайти найрізноманітніші варіанти калькуляторів, але можна їх і не шукати, а скористатися обчислювальними можливостями самих пошукових систем. Наприклад, можна сформулювати своє питання і ввести його в пошуковики Google або Nigma. В Google відповідь буде отримана одразу, навіть без натискання кнопки відправки запиту на сервер. Скажімо, якщо треба витягти корінь четвертої ступеня з числа 1500, то пошуковий запит треба сформулювати так: «1500 ^ (1/4)». Тут значок ^ позначає операцію піднесення в ступінь, а наявність дроби в дужках означає, що повинна бути виконана операція, зворотна зведенню в ступінь - тобто добування кореня. Знаменник дробу вказує показник извлекаемой дроби.
2
Задіюйте для обчислення програмний калькулятор операційної системи Windows, якщо доступ в інтернет відсутній. Відкрити його можна, наприклад, через стандартний діалог запуску програм - натисніть «гарячих клавіш» WIN + R, введіть calc (це ім'я виконуваного файлу калькулятора) і клацніть кнопку «OK». У тому варіанті інтерфейсу, який відкриється за замовчуванням, немає функції вилучення кореня четвертої ступеня , але є кнопка, що дозволяє обчислювати квадратні корені. Так як добування кореня четвертої ступеня еквівалентно двом послідовним операціями вилучення квадратного кореня, то можна ввести подкоренное число і двічі клацнути кнопку з написом sqrt. Результат і буде коренем четвертої ступеня .
3
Розкрийте в меню калькулятора розділ «Вид» і клацніть пункт «Інженерний» або «Науковий». Після цього в інтерфейсі додасться функціональних кнопок. Введіть подкоренное число, поставте позначку в чекбоксі Inv і клацніть кнопку з символами x ^ y. Потім введіть цифру чотири (показник ступеня ) і натисніть клавішу Enter. Калькулятор обчислить і відобразить корінь четвертої ступеня .