Як в'язати шкарпетки з малюнком.

В'язані шкарпетки з малюнком, створені досвідченої рукодільницею, виглядають яскраво і ефектно. Як і будь-яке інше багатобарвне (жаккардовое) в'язання, подібна робота зажадає від вас особливої точності й ретельності. Для початку слід навчитися робити одноколірні речі. Якщо ви вже добре знаєте всі премудрості виконання саморобних вовняних шкарпеток, то вивчіть основні принципи «малювання» спицями на цих виробах.
Вам знадобиться
  • - набір з п'яти панчішних спиць;
  • - клубки вовни різних кольорів;
  • - гачок;
  • - ножиці;
  • - схема багатобарвного малюнка;
  • - поліетиленові пакети по числу клубків.
Інструкція
1
Продумайте малюнок для прикраси майбутніх в'язаних шкарпеток. Намалюйте схему жаккардового візерунка на картатому тетрадном листку, де кожна клітина буде дорівнювати одній лицьовій петлі. Розфарбуйте готову «мозаїчну» схему кольоровими фломастерами відповідно до забарвленням робочих мотків пряжі.
2
Вам потрібно врахувати і щільність в'язання, і розмір ноги майбутнього власника речі. Якщо ви виберете не окремий, а малюнок, що повторюється на шкарпетці, то його доведеться виконати по всьому круговому ряду. Він повинен увійти в в'язане полотно повністю, ніде не перервавшись!
3
Рекомендується прикрасити гумку виїзного носка кольоровими горизонтальними смугами. Одиничним малюнком або повторюваним візерунком краще оформити лицьову гладь, подальшу після еластичною частини виробу. Для виконання візерункового носка зробіть невисоку гумку, після чого можна продовжити роботу необхідною кількістю кругових рядів панчішної в'язки.
4
Виконуйте малюнок на носку, копітко дотримуючись визначеної схеми жаккардового в'язання. Якщо ви помилитеся хоча б в одній петлі, то порушиться вся картина, і роботу доведеться розпускати і переробляти. Неробочі нитки протягуйте по виворітного стороні носка так, щоб вони не стягували в'язання. Щоб різнокольорові клубки пряжі не вийшло між собою, помістіть кожен в окремий поліетиленовий пакет.
5
Довяжіте візерунчастий носок до початку п'яти. Її зробіть однотонної; бажано вибрати найтемнішу пряжу з усіх представлених забарвлень. Можна також з'єднати дві нитки різних кольорів для в'язання цієї деталі вироби - п'ята буде оригінально виглядати і стане більш зносостійкої.
6
вив'язувати візерунок на речі, поки не дійдете до початку великого пальця. Далі виконуйте послідовно чергуються смуги з основних кольорів пряжі, або ж оформите мисок вироби в єдиному стилі з п'ятою. Вам залишилося закруглити носок; закрити останню петлю; відрізати нитку і протягнути гачком її вільний кінець на виворіт роботи.
Корисна порада
Для малюнка в'язаних шкарпеток рукодільниці часто використовують різнокольорові смуги, зигзаги або смугу повторюваного жаккардового візерунка між гумкою і п'ятою. Можна «намалювати» спицями окремий малюнок з зовнішніх боків кожного носка.