Як визначити відстань до об'єкта. Як навчитися визначати відстань.

Уміння визначати відстань до об'єктів на місцевості може придатися в самих різних ситуаціях. Для точного і швидкого визначення відстані існують спеціальні прилади (далекоміри, шкали біноклів, приціли і стереотруби). Втім, навіть не маючи спеціальних пристосувань, ви можете навчитися впізнавати відстань за допомогою найпростіших підручних засобів.
Вам знадобиться
  • сірникову коробку, олівець, лінійка
Інструкція
1
Самий нехитрий спосіб визначити відстань на місцевості пов'язаний з використанням окоміру. Головне тут - натренована зорова пам'ять і вміння подумки відкласти на видимій місцевості постійну міру довжини, наприклад, 50 або 100 м. Закріпіть в пам'яті еталони і при необхідності порівняйте з ними то відстань , яке вам необхідно виміряти на місцевості . Один з найпростіших еталонів - відстань між стовпами лінії електропередач, яке становить зазвичай близько 50 м.
2
Вимірюючи відстань допомогою уявного відкладення постійної заходи, враховуйте, що місцеві предмети будуть здаватися зменшеними в залежності від їх видалення. Іншими словами, при видаленні в два рази предмет здасться в два рази менше.
3
При використанні окоміру майте на увазі, що в умовах недостатньої видимості (в тумані, в сутінки, похмуру погоду, при дощі і т.п.) предмети здаються розташованими далі, ніж є насправді. Точність такого способу, насамперед, залежить від тренованості спостерігача. Звичайна помилка на відстані в кілометр становить близько 15%.
4
Використовуйте спосіб визначення відстаней за лінійними розмірами. Для цього візьміть лінійку і тримайте її на відстані витягнутої руки. Виміряйте по лінійці в міліметрах видиму ширину (висоту) об'єкта, до якого вимірюєте відстань . Дійсну ширину (висоту) предмета, відому вам, переведіть в сантиметри, потім розділіть на видимий розмір в міліметрах, а результат помножте на 6 (постійна величина). Одержаний результат буде шуканим відстань м до об'єкта.
5
Третій спосіб визначити відстань на місцевості - по кутовий величині. Для цього потрібно знати лінійну величину об'єкта (довжину, висоту або ширину), а також кут в тисячних, під яким видно спостережуваний об'єкт. Розташовуючи такими даними, визначте відстань до об'єкта за формулою: D = L х 1000/A; де D - відстань до об'єкта; L - лінійна величина об'єкта; A - кут, під яким видно лінійна величина об'єкта; 1000 - постійна величина.
6
Для визначення кутової величини слід знати, що відрізку довжиною 1 мм, розташованому на відстані 50 см від ока, відповідатиме кут в двохтисячному. Відповідно, для відрізка в 1 см кутова величина буде дорівнює двадцятитисячні і так далі. Запам'ятайте кутові величини (в тисячних) деяких підручних засобів: Великий палець руки (товщина) - 40; Мізинець (товщина) - 25; Олівець - 10-11; Сірникова коробка (ширина) - 50; Сірникова коробка (висота) - 30Спічка (товщина ) - 2.