Як тренувати стрибок.

Правильний стрибок є базовим елементом у легкій атлетиці, гімнастиці і акробатиці. Ваш успіх в цих видах спорту буде прямо залежати від стрибкових показників, тому варто стежити за їх розвитком.
Інструкція
1
Тренуйте розтяжку. Основа техніки стрибка не тільки у поштовху ногами, а й у правильному, скоординоване маху, в роботі плечима. Розроблено командою м'язи забезпечують більший замах, що, в свою чергу, дозволить здійснити сильний ривок. М'язова маса придатна скоріше для підйому тягарів і неспішного прикладання сили, в той час як стрибок - «вибуховий», разове напругу. Тому для збільшення дальності й не так важлива м'язова маса, скільки пластичність, що дозволяє м'язам рухатися вільно.
2
Працюйте над технікою. Щоб відчути її важливість, спробуйте стрибнути вперед зовсім махаючи руками: довга відразу скоротиться майже на метр. При правильному ж, відпрацьованому маху, тільки засчет нього можна додати до 30 сантиметрів довжини та 10-15 - висоти. Техніка виконання правильного стрибка дуже індивідуальна для кожного типу легкої атетікі, тому краще дізнатися особливості цікавої вам варіації у фахівця.
3
Пройдіть розвиваючу програму. Краща на сьогоднішній день програма для збільшення стрибка - Air Alert, написаний для баскетболістів NBA. Повне проходження зажадає від вас близько півроку, однак збільшить стрибок на 30-50 сантиметрів (2,8 м -> 3,3 м). Вправи, зазначені в «Повітряної тривозі», можна використовувати і для самостійних занять - вони є цілком самодостатніми і зміцнюючими м'язи.
4
Проведіть тренування в обважнювача. Це спеціальні накладки з піском або металевими пластинами, які кріпляться трохи вище ступень. Сенс полягає в тому, що під час тренування ці обважнювачі сковують дівженіе і нарощують м'язову масу для роботи з великою вагою, ніж зазвичай. Коли ж ви знімете навантаження - навіть гравітація почне здаватися трохи менше, настільки легко буде рухатися. Однак є й свої підводні камені: регулярне використання обважнювачів сильно заважає розвитку пластичності і розтяжки.
Корисна порада
Вивчіть відеозаписи з світовими рекордами в стрибках. Такі показники досягаються виключно технічним виконанням.