Як навчитися швидко мислити.

Якщо ви знаходитесь не в найкращій фізичній формі, у вас завжди є шанс трохи підтягнутися за допомогою ряду нескладних вправ. Прибрати зайвий жирок, підкачати прес, зміцнити інші м'язи - все це не складно. А що якщо мова заходить про інтелектуальну зарядці? Чи існує така і як змусити свій розум працювати краще?
Інструкція
1
Почніть розгадувати кросворди. Спеціально відводите для цього час. Наприклад, під час поїздки в метро або автобусі. Особливо хороша така тренування з ранку, поки голова ще не забита робочими питаннями. Можете влаштувати невелике змагання для самого себе, поступово збільшуючи кількість відгадати слів на хвилину, кросвордів - на годину і т.д. Для того, щоб швидше вирішувати кросворди - читайте енциклопедії, словники та художню літературу. Само по собі читання теж є відмінним тренуванням для розуму.
2
Спробуйте подумки продовжити ряд з чисел 2, 4, 8, 16 і т.д. Намагайтеся робити цю вправу якомога швидше і довше. Стимулюйте свій розум до будь напруженій роботі. Наприклад, розберіться нарешті з інструкцією до давно придбаному кухонному комбайну, вивчіть новий для себе мову, уявіть особа знайомої людини у всіх подробицях, підготуйтеся до якогось іспиту.
3
Візьміть участь у телевізійній вікторині або організуйте для друзів гру, сенс якої полягає у швидкому вгадуванні або знаходженні асоціацій до предмета чи явища. Практикуйте такі ігри час від часу. По-перше, це відмінна розвага, по-друге - найкраща зарядка для розуму.
4
Розгадуйте ребуси, загадки. Заведіть улюблену головоломку, наприклад, кубик Рубика. Беріть його завжди з собою, в подорож, на роботу, в транспорт і на відпочинок. Навчіться грати в шахи.
5
Улаштуйтеся на роботу в довідкову службу або на будь-яку «гарячу лінію». В силу службових обов'язків вам доведеться реагувати на всі дзвінки дуже швидко. До того ж ви навчитеся швидко орієнтуватися у величезній кількості інформації, щоб відповісти на питання, хто телефонує. Така робота може стати відмінним тренуванням на швидкість мислення.
6
Навчіться мислити правильно. Після того, як ви почули питання або судження, до якого вам потрібно якимось чином поставитися, зважте всі аргументи, які приходять вам в голову. Розгляньте кожен окремо, проаналізуйте. Визначте, який з них ближче до суті. Якщо ви відпрацюєте цей навик «відбору варіантів» в спокійному стані розуму, то в недалекому майбутньому зможете проробляти це значно швидше.
Зверніть увагу
Зрозумійте, що швидкість не повинна впливати на «якість» ваших думок. Намагайтеся доводити кожне умовивід до кінця, давати йому повністю сформуватися.
Корисна порада
Можливо, повільність в мисленні є особливістю вашого темпераменту. Не впадайте у відчай, темперамент «можна підпорядкувати» за допомогою характеру. Прикладайте зусилля, проявляйте волю, все вийде.
У сучасному світі потрібно бути мобільним і легким на підйом, швидко міркувати, бути готовим до дій. Ви є любителем довго обдумувати свої рішення, але не хочете втратити спокусливі можливості і заробити образливе прізвисько? Цей процес можна прискорити.
Вам знадобиться
  • - аромалампи, аромакулон, ефірні масла;
  • - морська риба, волоські горіхи, персики, помідори, часник, йодована сіль, шоколад;
  • - книги;
  • - класична музика;
  • - масло розмарину і оливкове масло.
Інструкція
1
Люди надовго запам'ятовують запахи. Тому, якщо ви знаєте, що вам необхідно буде швидко скористатися засвоєної інформацією (наприклад, при здачі іспиту), то, приступаючи до зубріння, запаліть аромалампу. Цитрусові ефірні масла активізують розумові процеси і збадьорять вас, гвоздика і м'ята допоможуть впоратися з розумовою перенапруженням, евкаліпт і ялівець допоможуть швидше запам'ятати матеріал, базилік і мускат позбавлять від забудькуватості. Вирушаючи на іспит, вам буде достатньо скористатися духами, в яких присутні ті ж самі нотки, або крапнути кілька крапель олії в аромакулон. Потрібну інформацію ви згадайте дуже швидко.
2
Людський мозок на одну третину складається з ненасичених жирних кислот. Хочете міркувати швидше - не забувайте поповнювати їх запас. Найкраще джерело - морська риба: палтус, скумбрія, тунець, сьомга. Корисно буде також включити в свій раціон персики, волоські горіхи, помідори, часник, а також йодовану сіль. Якщо вам потрібно пробудити свій мозок від сплячки на півтори-дві години, з'їжте плитку гіркого шоколаду. Правда, після того як ефект пройде, ви відчуєте втому.
3
Тренуйте свою пам'ять. Зробити це можна відомим методом, яким педагоги користуються протягом десятків років. Змушуйте себе кожен день заучувати вірші або невеликі уривки з творів, написаних у прозі.
4
Вчені давно помітили, що багато музичні ритми повторюють природні ритми організму - дихання, серцебиття. Беручись за засвоєння нового матеріалу, включите класичну музику. Засвоїти історію допоможуть мелодії Гріга, а здолати теорему - музика Моцарта.
5
У прабабусь і прадідусів були свої способи, як міркувати швидше. Народна медицина рекомендує зміцнюючий масаж. Як масла слід змішати сім-дев'ять крапель масла розмарину з двадцятьма краплями оливкової олії.