Як отримати мідний купорос. Як повернути товар в аптеку.

Мідний купорос знайшов широке застосування в побуті, медицині та техніці. Це з'єднання є похідним сульфату міді. Отримують його в ході багатоступінчастого процесу, кожен етап якого являє собою певну хімічну реакцію.
Інструкція
1
За звичайних умов сульфат міді CuSO4 (II) являє собою білу кристалічну сіль. Однак, при попаданні крапельок рідини або водяної пари ця сіль легко перетворюється в мідний купорос . При цьому, вона набуває яскравий синій відтінок. Розчини же, де волога становить 1/3 твердої речовини і більше, застосовують в промисловості, наприклад, в якості засобу для видалення іржі. Інша назва мідного купорос а - Халькантит. Він має формулу такого вигляду: CuSO4 * 5H2O.
2
Спочатку зазвичай отримують сульфат міді, реакція при цьому виглядає наступним чином: CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2OЕта реакція здійснюється при промисловому отриманні даної речовини в присутності гарячого повітря, при цьому утворюється оксид міді, що взаємодіє з сірчаною кислотою. Лабораторний процес отримання мідного купорос а дещо іншою, оскільки в ньому бере участь тільки мідь і сірчана кислота, але, тим не менш, він схожий на попередній. У цьому випадку, крім води, виділяється ще й оксид сірки SO2, а кристали солі CuSO4 випадають в осад: Cu + 2H2SO4 = CuSO4 + SO2 + 2H2OЕтімі двома способами можна отримати кристали мідного купорос а чи сульфат міді. Надалі на їх основі можна приготувати синій розчин мідного купорос а.Чістий розчин мідного купорос а отримують шляхом послідовного випарювання і розбавлення цього розчину кислотою. Для цього вийшов мідний купорос нагрівають до 50 градусів для утворення кристалів, а потім знову розбавляють сірчаної або соляної кислотою. Процес повторюють до тих пір, поки всі домішки не випаруються. Потім кристали розчиняють у воді.
3
Під дією водяної пари або вологи білі кристали сульфату міді забарвлюються в синій відтінок. При більшій кількості води виходить синій розчин, який використовують у сільському господарстві як інсектицид і добриво, в медицині як антисептик, а в побуті - як компонент для приготування фарб. У промисловості він також використовується в якості компонента процесу покриття металів міддю і основи розчину для гальванопластики. Але основне призначення цієї речовини - боротьба з шкідниками в сільському господарстві. Він поєднує в собі одночасно і добриво, і профілактичний засіб від хвороб дерев, чагарників і рослин. Крім того, завдяки вмісту міді, з цього розчину легко отримати інші сполуки, оскільки мідь являє собою активну речовину.
Зверніть увагу
При роботі з мідним купоросом необхідно дотримуватися обережності. Працюйте в респіраторі і рукавичках. Не ковтайте і не вдихайте препарат. Проводьте роботи в відсутність дітей і домашніх тварин. При отруєнні викличте лікаря і відкрийте вікно. Якщо розчин потрапив в очі - промийте їх великою кількістю води. При попаданні мідного купоросу на шкіру промийте уражене місце милом і водою.