Як в'язати морські вузли.

Будь-якому туристу в водній подорожі може знадобитися дуже корисний, незамінний навик в'язати морські вузли. Швартування суден, буксирування і навіть постановку тентів і наметів можуть полегшити морські вузли, підібрані до місця. Ось декілька варіантів.
Інструкція
1
Вузол - справжній король вузлів. Відомий людству ще з давніх часів, він містить в собі елементи простого, прямого, ткацького вузлів і напівштика. Ця комбінація дає приголомшливий ефект. Булінь універсальний, при цьому дуже просто в'яжеться, намертво ніколи не затягується, сам не розв'язується ніколи, тільки якщо нужно.Берем в ліву руку корінний кінець троса, правою обносить ходовий кінець позаду від себе навколо талії. Беремо ходовий кінець в праву кисть і затискаємо його у себе в кулаці, відступивши приблизно 10 см від його кінця. Беремо в ліву кисть корінний кінець і витягуємо вперед ліву руку. Тепер, коли корінний кінець нашого троса злегка натягнутий, огинаємо його правою кистю, разом із затиснутим в кисті ходовим кінцем на себе зверху вниз і вгору від себе. Причому, кисть повинна зробити такий рух, щоб не потрапити в петлю цілком. Ходовий кінець після цього обносити навколо натягнутого корінного вліво і перехоплюємо його вказівним і великим пальцями правої руки. І в завершенні просовуємо в малу петлю ходовий кінець, одночасно витягуючи з петлі праву кисть.
2
Португальська булинь працює, як і простий. Доцільний і дуже зручний у випадках, коли потрібно на одному кінці зав'язати дві петлі. Приміром, при підйомі пораненого. В петлі протягуємо ноги постраждалого, і в'яжемо напівштика навколо грудей і під пахвами корінним кінцем троса. Вивалитися з такого вузла неможливо.
3
Вісімка - класичний вузол, який знайшов широке застосування не тільки в морських походах, а й у побуті. Вісімкою можна прив'язати до дитячих санок мотузку, кріпити гітарні, мандоліновие, балалаєчні струни до кілків, зробити мотузкові ручки для бадді або відра і багато другое.Обносім навколо корінного ходовий кінець троса, пропускаємо його в петлю, щойно утворену. Тільки в простому вузлі ходовий кінець пропускається в петлю відразу, а у вісімці він перед цим за себе ж заводиться.
4
Фламандська петля застосовується для багатьох цілей, в тому числі і для закріплення струн на колках музичних інструментів. Зав'язується цей вузол вісімкою на тросі, складеному удвічі. Виходить в результаті міцна петля на кінці троса, яка легко розв'язується за бажанням.
5
Простий штик з 2 шлагами - одна з різновидів простого багнета. Має додатковий третій шлаг, на відміну від його аналога, вузла простого зі шлагом. Він може значно збільшити міцність вузла в тому випадку, коли трос піддається тертю про бітенг або кнехт. Використання цього вузла при кріпленні троса до гаку - це дуже надійний спосіб.