Як визначити тип діабету.

Цукровий діабет (гликемия) - це хронічне захворювання, при якому в крові підвищується рівень цукру. Якщо навчитися контролювати його показники, то діабет з хвороби перетворитися в особливий спосіб життя. Тоді можна буде уникнути супутніх ускладнень. Ваші дії будуть залежати від того, яким типом глікемії ви страждаєте.
Вам знадобиться
  • - здати кров на аналіз.
Інструкція
1
Розрізняють два типи захворювання: I тип - інсулінозалежний і II тип - інсулінонезалежний.
2
I тип виникає у людей зі зниженим виробленням інсуліну. В цьому випадку підшлункова залоза не справляється з виробленням гормону. Він або взагалі не виробляється, або виробляється в мінімальних кількостях і не здатний переробляти обсяг котра надходить глюкози, внаслідок чого і відбувається підвищення її рівня в крові. Як правило, хвороба виникає у дітей, підлітків та молоді. При даному типі діабету необхідно постійно вводити собі інсулін для запобігання підвищенню кетонових тіл у сечі і для підтримки життя.
3
При діабеті I типу сповільнюється надходження цукру з крові в клітини, і він виводиться з сечею. Так як цукор є основним джерелом енергії, клітини починають голодувати. Основними симптомами захворювання є часте і рясне сечовипускання, слабкість, втрата ваги і сильна спрага. Вони дозволяють визначити у людини гликемию.
4
Якщо у вас цукровий діабет I типу, вам потрібно вимірювати цукор не менше 4 разів на день - вранці натщесерце і перед основними прийомами їжі. Іноді буває необхідність контролювати його перед перед сном, через 2 години після їжі і в 3-4 години ранку.
5
II тип виникає як при недостатній, так і при достатній виробленні інсуліну. Однак гормон може бути непотрібний, оскільки тканини втрачають до нього чутливість. Діабет II типу в основному з'являється в більш зрілому віці, поле 35-40 років. Його розвиток найчастіше буває пов'язано із зайвою вагою. Тому, при даному типі захворювання іноді буває достатньо змінити режим харчування і збільшити фізичне навантаження, і багато симптомів можуть зникнути. Для лікування захворювання призначають препарати, що знижують стійкість клітин до інсуліну або засоби, що стимулюють підшлункову залозу до секреції інсуліну.
6
У разі діабету II типу симптоми хвороби можуть бути відсутні або бути слабо виражені. Можна роками не підозрювати про наявність захворювання.
7
Якщо діабет II типу лікується дієтою, буде достатньо вимірювати цукор один раз в день. Можна робити це натщесерце або через 2 години після їди. Якщо вам прописали таблетки, буде потрібно вимірювати цукор 2 рази на день - вранці натщесерце та через 2 години після будь-якого прийому їжі.
8
Поставити діагноз може тільки лікар на підставі результатів дослідження концентрації цукру в крові. Воно повинно проводитися в спеціальній лабораторії.
9
Перший аналіз крові на вміст глюкози проводять натщесерце. Потім вам дають випити солодкий розчин (75г глюкози розчиняють в 300мл кип'яченої води). Після цього вам вимірюють цукор через годину і через дві години.
10
Результати розшифровуються таким чином: якщо в крові, взятої натщесерце рівень цукру нижче 120мг%, а в крові, взятої через 2 години, він не перевищує 140мг%, захворювання не підтверджується. Якщо ж при першому вимірі цукор вище 120мг%, а через 120 хвилин - вище 200мг% (11,1 ммоль/л), це вказує на наявність діабету.
Корисна порада
При перших підозрах на виникнення діабету потрібно звернутися до лікаря.
Цукровий діабет відноситься до ендокринних захворювань, викликаним недостатнім виробленням інсуліну або його малою активністю. Саме цей гормон транспортує в тканини глюкозу - джерело енергії. Порушення даного процесу стане зміни роботи багатьох систем організму. Перші симптоми цих порушень можуть бути відсутні роками. Однак рано чи пізно вірні ознаки діабету починають поступово долати. З їх настанням слід негайно звернутися до лікаря.
Інструкція
1
Одним з перших симптомів діабету є сильна спрага, угамування якої приносить нетривале полегшення. В день може випивати більше 5 літрів води. Це стан пов'язано з посиленим виведенням з організму рідини.
2
Черговим ознакою діабету другого типу є рясне і часте сечовипускання або мочеизнурение, особливо в нічний час. Воно ж є причиною спраги. Варто зауважити, що виводиться з організму набагато більше рідини, ніж вживається. І це легко відстежити, якщо випити склянку води, а потім, у міру потреби, помочитися в окрему ємність.
3
На зневоднення організму і підвищений рівень глюкози реагує і шкіра. Вона стає сухою, лущиться, свербить, причому страждають і слизові. Починає турбувати свербіж статевих органів.
4
Одним із симптомів діабету є найсильніший голод. Він викликаний нестачею енергії, яку організм отримує з їжею. Адже в результаті її розщеплення утворилася глюкоза не засвоюється клітинами, через що підвищений апетит зберігається практично постійно.
5
Через порушеною транспортування і засвоєння клітинами глюкози, з'являється хвороблива худорба. Падіння ваги пов'язане з розщепленням власних білків, які служать альтернативним джерелом живлення для організму. За 2 місяці вага може знизитися на 9 кг.
6
Внаслідок розщеплення власних білків утворюються кінцеві продукти метаболізму, які досить токсичні. Їх накопичення викликає отруєння організму, аж до коматозного стану.
7
У міру прогресування цукрового діабету з'являються проблеми зі шкірою. Найменша травма і навіть подряпина може перейти в довго незагойна рану і виразку. Підвищений рівень цукру в крові істотно уповільнює процес відновлення клітин шкіри і зв'язано це як з порушенням кровопостачання, так і зі зміною стінок судин.