Як добирати петлі.

Іноді в процесі в'язання рукодільницям доводиться добирати петлі. Це необхідно для розширення полотна, вив'язування різних додаткових деталей і фігур. Для успішної роботи новачкові досить вивчити кілька основних прийомів поповнення додаткових робочих петель. Виконують їх усередині або по краях в'язання. Спочатку потренуйтеся на якомусь зразку, а потім можете приступати до роботи над основним виробом.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Робіть накиди всередині в'язаного полотна, щоб рівномірно додати необхідну кількість петель. Між кожної накинутій петлею необхідно залишати однакову кількість робочих петельок. З вивороту всі отримані накиди рекомендується в'язати як схрещені петлі, щоб уникнути невеликих некрасивих отворів на готовому виробі.
2
Спробуйте набрати повітряні петлі над спеціально залишеним отвором всередині роботи (наприклад, для вив'язування пальця рукавиці або петлі для гудзики). Провязав ряд до початку нижчестоящого отвори, петлеобразно перекрутите робочу нитку і накиньте її на праву спицю. Затягніть отриману петельку, щоб між звичайною і накинутій нитяними дужками надалі не утворилося діри.
3
Замініть накиди на звичайні петлі - по мірі необхідності їх можна вив'язати в кількості від двох і більше з однієї петлі. Це можливо при чергуваннях: лицьова петля, виворітна, знову лицьова і т.д. Такі додавання добре видно на лицьовій стороні полотна, тому їх рекомендується робити по краях. Крім того, вив'язування більше двох додаткових петель з однієї дужки в середині полотна може бути використано для рельєфних візерунків (таких як «шишечки»).
4
Потренируйтесь в додаванні петель за рахунок протягання між петлями нижчестоящого ряду. За допомогою правої спиці простягніть через цю перемичку робочу нитку. Отриману петельку ви пров'яжете як лицьову схрещену, і в'язання виглядатиме рівно і акуратно.
5
Пров'яжіть першу петлю лицьового ряду і залиште її на робочій спиці. Потім з неї ж зробіть додаткову - схрещену. Можна також використовувати інший спосіб розширення в'язання: з лівого боку пров'яжіть кромку і накиньте необхідну кількість повітряних петельок. Праворуч же можна розширити роботу з допомогою протяжок або накидов.
Корисна порада
Щоб у вас вийшло якісна річ, завжди точно розраховуйте необхідну кількість додаткових петель і добирайте їх завжди симетрично по краях і рівномірно в середині роботи!