Як нарахувати лікарняний лист по вагітності та пологах.

Кожна працююча майбутня матуся відраховує дні до свого декретної відпустки, адже попереду стільки справ в очікуванні малятка. Необхідно підготувати кімнату для малюка, купити дитячі речі, вибрати памперси, придбати ліжечко, комод, пляшечки, соски і т.д. І безсумнівно, вагітної дуже цікаво, скільки їй виплатять по лікарняному листу по вагітності і родам .
Інструкція
1
Для отримання допомоги по вагітності і родам вам необхідно звернутися в жіночу консультацію на 30 тижні вагітності і взяти листок тимчасової непрацездатності. Далі потрібно надати заяву та лікарняний лист на ваше місце роботи.
2
Якщо ви відпрацювали на останньому місці більше 6 місяців і хочете знати, яка сума допомоги по вагітності і родам , то можна звернутися в бухгалтерію і заздалегідь поцікавитися про оплату . Період лікарняного триває протягом 140 календарних днів при нормальній вагітності (70 днів до пологів і 70 після), при багатоплідній вагітності термін збільшується до 194 днів (84 дні до настання пологів і 110 після). Якщо при пологах виявляється багатоплідна вагітність, то пологовим будинком видається мамі додатковий лист непрацездатності на 40 календарних днів.
3
Відпустка по вагітності і родам нараховується, виходячи із середнього заробітку співробітниці, але не може перевищити встановлений ліміт. Тобто якщо ви отримуєте оклад вище 35 000 рублів, то більше, ніж 34 583 рубля на місяць (сума лікарняного по вагітності і родам на 2010 рік), ви ніяк не зможете отримати.
4
Якщо ви отримуєте зарплату менше максимальної межі, то відпустка по вагітності і родам нараховується із середнього заробітку за 12 місяців, при розрахунку враховуються суми премій, відпускних та лікарняних . Так було в 2010 році. Але всім вагітним потрібно взяти до уваги, що з 2011 року набув чинності новий закон, завдяки якому вважається допомога по-новому. Тобто декретна відпустка буде розраховуватися як середня зарплата співробітниці, поділена на 730 днів (кількість днів за 2 роки). З 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 включно вагітна жінка може вибрати, за якою схемою їй будуть нараховувати лікарняний. Про своє бажання потрібно повідомити бухгалтерії і написати відповідну заяву.