Як здерти скотч.

Скотч використовується для різних побутових і виробничих потреб. За допомогою липкої стрічки упаковуються речі, захищаються поверхні предметів при ремонті і транспортуванні, монтується лінолеум ... Яким би не було призначення скотча, одного разу може знадобитися його здерти. Деякі липкі смуги відходять без особливих проблем і майже не залишають після себе слідів, в окремих випадках доводиться потрудитися.
Вам знадобиться
 • - новий скотч;
 • - фен;
 • - очищувач для видалення слідів скотча;
 • - розчинник;
 • - гаряча вода і мило;
 • - ганчір'я і вата;
 • - рослинна олія;
 • - засіб для миття посуду або скла;
 • - волосінь;
 • - скребок;
 • - цегляна крихта;
 • - ластик;
 • - гумовий диск і дриль (шліфувальна машинка).
Інструкція
1
Спробуйте видалити скотч з твердої поверхні пальцем. Ваше завдання - схопити краєчок липкої стрічки і поступово скачати її в рулон. Можна спробувати видалити подібне подібним - наклеюйте на гладку стрічку відрізки нового скотча і негайно віддирайте обидва шари. Якщо скотч був приклеєний давно і вже встиг повністю висохнути, для кращого ефекту рекомендується заздалегідь його нагріти - потримати виріб на яскравому сонці протягом декількох годин або ж обробити струменем гарячого повітря з фена.
2
Прибрати сліди клею від здертої липкої стрічки (якщо вони залишилися на поверхні) можна за допомогою спеціального очищувача для видалення слідів від скотча і наклейок - він продається у відділах будівельних матеріалів та побутової хімії у вигляді аерозолі. Уважно прочитайте інструкцію на упаковці. Після нанесення засобу на клейові плями його активні речовини проникають між поверхнею і забрудненням, після чого залишається лише протерти річ вологою ганчіркою.
3
Відмити сліди від скотчу можна за допомогою розчинників - уайт-спирту або очищеного бензину (відомого в народі як «Калоша»). Крім того, хороші результати дає суміш проти бітумних плям для автомобілістів. Всі перераховані кошти прекрасно обезжиривают поверхню і успішно видаляють всі залишки липкої стрічки. Однак перед початком роботи необхідно перевірити, як діє той чи інший розчинник на очищається матеріал. Іноді доводиться користуватися більш щадними методами - теплим мильним розчином і гарячою водою.
4
Використовуйте рослинне (оливкова або соняшникова) масло, щоб здерти скотч. Умочуючи в олії ватний тампон або м'яку дрантя, рясно змочуйте липку стрічку. Хвилин через п'ять її можна буде віддирати, допомагаючи собі скребком. Намагайтеся не подряпати поверхню! Після такої обробки виріб доведеться знежирити рідиною для миття посуду або стекол.
5
Не використовуйте рослинне масло на нелакованих масиві дерева або шпоні. На таких делікатних поверхнях краще видаляти клей всуху, а не за допомогою рідин. Деякі майстри присипають свіжий клей від скотчу дрібним порошком, наприклад, дрібної цегляної крихтою. Нанесіть його на липкий шар, а потім відтирати сухою ганчіркою. Діяти потрібно обережно, щоб не залишити подряпин. Крім того, можна припустити за край стрічки товсту рибальську волосінь, і з її допомогою «вирізати» скотч.
6
Прибрати двосторонній скотч можна за допомогою спеціального твердого гумового диска з рифленою або гладкою поверхнею. Він має адаптер, який дозволяє закріпити пристрій на дриль або шліфувальну машинку. При частому використанні скотча має сенс обзавестися таким диском; він діє делікатно і здирає стрічку без сліду. Якщо ж у вас немає спеціального пристосування, спробуйте замінити його звичайною гумкою.
Зверніть увагу
Використовуйте скотч за призначенням, щоб не створювати собі проблем з його видаленням. Липка стрічка на спіненої або поліпропіленовій основі, пакувальна, алюмінієва ... Кожен вид має свою сферу застосування і модифікації під різні завдання. Наприклад, якщо ви заклеюєте поверхню ненадовго, використовуйте малярський скотч. Пакувальний же варіант (особливо при підвищеній міцності і клейкості) спеціально створюється для надійного запечатування деталей, і видалити його буде нелегко. А прибрати армований скотч, не пошкодивши поверхню, іноді буває просто неможливо. Вивчіть інформацію про експлуатаційні характеристики липкої стрічки перед її застосуванням!