Як збільшити ступінь стиснення.

Якщо впала потужність двигуна, а перевірка карбюратора і системи запалювання ні до чого не привела, слід виміряти ступінь стиснення (компресію) в циліндрах цього двигуна. Низька компресія може бути викликана порушенням в герметичності різьбового отвори для свічок запалювання, дефектах в свічках запалювання, дефектах газорозподільного механізму і ущільнювальних кілець поршнів двигуна. Визначити, через що саме впала компресія в циліндрах можна відносно нескладними способами.
Вам знадобиться
  • компрессометр, комплект гайкових ключів.
Інструкція
1
Перед перевіркою замініть всі свічки в циліндрах двигуна на свідомо справні. Заведіть двигун. Якщо рівень потужності залишився на колишньому, низькому рівні, відкрутіть всі свічки запалювання. Укрутите замість свічки запалювання компрессометр в головку 1 циліндра. Крутите стартером коленвал двигуна протягом 5 - 7 секунд. Зніміть покази величини компресії зі шкали приладу. У нормального двигуна воно має бути понад 10 атмосфер. Таким же чином перевірте компресію у всіх циліндрах. Воно не повинно відрізнятися більш ніж на половину атмосфери.
2
Увага! Перед перевіркою повну зарядку акумулятор. Так само переконайтеся в повній справності стартера в двигуні автомобіля. Недозаряженний акумулятор або несправний стартер можуть спотворити результати перевірки.
3
Якщо після цієї перевірки виявите один циліндр із зниженою компресією, залийте в циліндр 100 грам моторного масла. Потім повторіть перевірку. Якщо компресія не змінилася, значить, слід перевірити клапана газорозподільного механізму в цьому циліндрі. Для цього відкрутіть блок головок циліндрів. Попутно перевірте цілісність прокладки між картером і блоком головок. По черзі вийміть клапана з їхніх сідел і візуально перевірте кільце контакту клапана з його сідлом. Якщо кільце контакту вже 1.5 мм, слід притерти клапан до сідла. При сильному зносі або пошкодженні клапана або сідла замініть їх.
4
Якщо пляма контакту, а значить і герметичність закритого клапана нормальні, встановіть головку на картер двигуна з новою прокладкою. Перевірте компресію. При збереженні низької компресії в дефектному циліндрі віддайте головку на перевірку в майстерню - можливо в ній утворилася тріщина, через яку і відсутня в цьому циліндрі необхідна ступінь стиснення.
5
Якщо після перевірки із заливкою 100 грам масла в циліндр компресія змінилася в більшу сторону, значить не в порядку ущільнювальні кільця поршня дефектного циліндра. Це може бути підвищений знос або поломка одного з цих кілець. У такому випадку потрібно ремонт поршневої групи двигуна.