Як оновити кахель.

З часом навіть найкрасивіша плитка втрачає свій презентабельний вигляд - тріскається або вицвітає, міжплиточних шви набувають сіруватий відтінок або зовсім темніють, в них з'являються відколи. Простіше кажучи, зовнішній вигляд вашої плитки перестає вас радувати. Невже єдиний спосіб впоратися з цією проблемою - починати ремонт? Не варто поспішати викликати робітників. Оновити кахельну плитку цілком можливо своїми руками і без особливих матеріальних витрат.
Вам знадобиться
  • - Дрель;
  • - ломик;
  • - долото;
  • - молоток;
  • - будівельний рівень;
  • - стара зубна щітка;
  • - расшіватель швів;
  • - пензлик;
  • - гумовий шпатель
Інструкція
1
Замініть пошкоджені пліткіЕслі на вашому кахлі маються вицвілі або потріскані плитки їх можна замінити. Спочатку необхідно видалити стару затірку. Після цього постарайтеся підчепити зіпсовану плитку за допомогою ломика. Якщо видалити її таким чином не виходить, виконайте за допомогою дриля кілька отворів в середині плитки і видаліть спершу її центральну частину. Потім видовбати частини, що залишилися, використовуючи молоток і долото. Видаліть клей і залишки затірки. Нанесіть клейовий розчин на плитку, прикладіть її до стіни і встановіть її положення за допомогою рівня. Дочекайтеся висихання клею і закладіть шви затіркою.
2
Відмийте плиткові швиЕслі шви вашої плитки просто забруднені, отмойте їх за допомогою зубної щітки та миючого засобу з відбілюючим ефектом. Якщо забруднення дуже стійкі для їх видалення можна зробити спеціальний склад з соди з відбілювачем. Консистенція складу повинна нагадувати густу сметану. Нанесіть склад на шви за допомогою зубної щітки і залиште на годину. Потім ретельно промийте водою і витріть сухою ганчіркою. Якщо це не допомогло повністю позбавитися від забруднення - значить, в швах утворився грибок.
3
Видаліть грібокОбработайте шви миючим засобом для видалення накипу. Через 10 хвилин змийте засіб і нанесіть на них оцет або «Білизну». Покрийте шви спеціальною фарбою, а потім спеціальним захистом. Завдяки цим коштам, шви не будуть більше вбирати влагу.Еслі перераховані методи не допомогли - пора переходити до більш радикального засобу.
4
Нанесіть нову затірку на швиУдаліте стару затірку з усіх плиткових швів за допомогою спеціального расшівателя. Якщо у вас немає расшівателя, можна скористатися будь-яким наявним гострим предметом. Якщо видалити затірку таким способом не виходить - скористайтеся засобом для розчинення складів на цементній основі. Нанесіть цей склад на шви за допомогою пензлика і зачекайте деякий час. Після того, як склад почне діяти, затирка легко удалітся.Тщательно промийте всі шви теплою водою з мильним розчином і просушіть протягом доби. Нанесіть на них проникаючу грунтовку. Приготуйте новий склад для затирання і акуратно нанесіть його на шви за допомогою гумового шпателя. Видаліть надлишки затірки за допомогою вологої губкі.После виконання всіх цих нехитрих процедур ваша плитка буде виглядати як нова!
Замість того, щоб мостити тротуар плиткою, як це було заплановано раніше, у столиці Росії вирішили повернутися до асфальтових покриттях. З джерел ЗМІ стало відомо, що влада міста таким чином економлять бюджетні кошти.
16 серпня в газеті «Московський комсомолець» була опублікована стаття, що розповідає про припинення програми по заміні асфальтового покриття у столиці на тротуарну плитку. Уряд Москви прийняв рішення про зупинку всіх намічених планів в даній області на поточний рік. Кошти, виділені на укладку плитки, планується направити на вирішення інших першочергових проблем міста. Газета нагадує, що масштабна кампанія по заміні асфальту на плитку почалася ще влітку минулого року. Її ініціатором став мер Москви Сергій Собянін. В планах керівництва міста значилося, що плиточная бруківка з'явиться на 1,134 мільйонах квадратних метрах столичних тротуарів. Виділяється на ці потреби сума сягала майже 4 мільярдів рублів. Уже в середині серпня минулого року Собянін заявив, що влада не справляється з наміченим завданням, виконавши його лише наполовину. Він зазначив, що роботи з укладання плитки в холодну пору року, яке скоро настане, дуже скрутні. Всього влітку 2011 року заміна асфальту торкнулася 400 тисяч квадратних метрів тротуару. На це було витрачено близько мільярда рублів. У 2012 році тротуарна плитка повинна була з'явитися ще майже на 240 тисячах квадратних метрів. З них понад 100 тисяч - в історичному центрі міста. В березні було оголошено про проведення тендера на виконання даних робіт, але торги так і не відбулися. Спочатку вони були перенесені на більш пізній термін, а потім і зовсім скасовані. «Московському комсомольцю» з достовірних джерел стало відомо, що причиною відмови від програми по повсюдної укладанні плитки стали вкрай неприємні чутки для іміджу мера. За деякими даними укладанням плитки і її виробництвом займається дружина Собяніна. Однак глава Москви вперто заперечує цей факт. Офіційною причиною значиться наявність величезної кількості претензій жителів міста до нового покриття. Велика частина нарікань стосується якості укладання плитки. Громадяни також зазначають, що асфальтове покриття було набагато зручніше для пересування пішоходів з дитячими колясками.