Як організувати своє ательє.

Організація будь-якого бізнесу - справа не проста, поєднане з ризиками і втратами. Тут важливо прорахувати все наперед і вибрати той вид діяльності, який буде рентабельним і вам добре знайомим. Ательє по ремонту одягу - хороший варіант для свого маленького справи.
Інструкція
1
Спочатку визначте для себе, чому ательє, а не продуктовий магазин або перукарня. По-перше, ремонт одягу - послуга, затребувана завжди, навіть в період кризи. По-друге, при досить низьких витратах цей бізнес практично завжди починає приносити прибуток вже через 3-4 місяці. По-третє, невелике ательє може бути вашою додатковою статтею доходу, так як при правильній організації не вимагає великих тимчасових витрат.
2
Якщо ви зважилися на організацію свого ательє, необхідно зареєструвати свій бізнес. Для послуг з ремонту одягу підійде організаційна форма ІП, створення якої не займе багато часу і буде коштувати 1500 рублів, за умови, що ви будете займатися цим самі, без посередників.
3
Далі потрібно визначитися з місцем. На думку експертів в цьому бізнесі, найбільш «прохідними» (тобто, прибутковими) є точки в спальних районах. Це може бути невеликий павільйон в місцевому торговому центрі або кімната на цокольному поверсі багатоповерхового будинку, оточеного такими ж будинками.
4
Перш ніж зупиняти свій вибір на якомусь місці, дізнайтеся, чи багато в цьому мікрорайоні ательє, які послуги вони пропонують. Може вийти так, що в околиці буде багато подібних місць. Хоча, можливо, вони не будуть конкурувати з вами (наприклад, ви займаєтеся ремонтом текстильного одягу, а в окрузі тільки ательє по пошиву та з ремонту хутра та шкіри). Врахуйте, що найчастіше більш прибутковими виявляються точки в тихих районах, де багато городян середнього класу. Люди заможні воліють або викидати одяг, коли їй потрібний ремонт, або мати своїх швачок.
5
Укладаючи договір оренди, уважно ознайомтеся з ним. Зверніть увагу, чи не занадто велика пеня за несвоєчасну оплату. З'ясуйте, чи має орендодавець право здавати вам приміщення - можливо, він сам його знімає без права суборенди (передачі третім особам). Зазвичай початковий внесок за здачу приміщення еквівалентний сумі оплати за два місяці, так що будьте до цього готові. Найчастіше, оренда - найбільша стаття витрат у цьому бізнесі.
6
Наступний крок - закупівля обладнання. На перших порах купите три машинки: Підшивочна (для низу брюк), Плоскошовна прямострочн (на ній виробляються основні роботи по ремонту) і трикотажну. Можна істотно заощадити на вартості обладнання, якщо придбати не нове, а вже колишнє у використанні. У спеціалізованих магазинах машинки можуть коштувати до кількох тисяч доларів, обладнання б/у - кілька тисяч рублів. Тут дуже важливо бути хоча б трохи орієнтуватися в пристрої машинки, щоб не понести додаткові збитки. Найкраще купувати устаткування в присутності спеціаліста.
7
Найскладніший етап організації свого ательє - підбір кваліфікованих співробітників. Якщо ви хочете займатися роботами по ремонту одягу, так як самі маєте відповідну освіту - тут все набагато простіше. Просто знайдіть другого майстра, адже самі ви не зможете справлятися з усіма замовленнями. Якщо ви людина, далека від швейних робіт, пошукайте потенційних працівників серед знайомих та їхніх друзів. Якщо таких не знайдеться, доведеться брати сторонньої людини і робити його «своїм». Для цього на перших порах проводите з ним якомога більше часу, розповідайте, як треба спілкуватися з клієнтами, стежте за його роботою. Карати за недобросовісно полагоджений одяг найкраще рублем, це діє найпереконливіше.
8
Незадовго до відкриття ательє подбайте про рекламу. Дуже добре діє розповсюдження листівок по поштових скриньках, особливо, коли пред'явнику пропонується знижка. Також можна домовитися з власниками торгового центру, якщо ви орендуєте приміщення в ньому, про розміщення на фасаді будівлі рекламного банера.