Як розбавити фарбу.

Буває таке - купив фарбу, поставив в сторонку, через якийсь час вирішив скористатися, а вона вже засохла. Не потрібно впадати у відчай, все поправимо.
Вам знадобиться
  • - фарба
  • - розчинник
  • - дерев'яна або пластикова паличка або інший інструмент для змішування
  • - герметично закривається ємність для змішування
Інструкція
1
Перш за все, потрібно визначитися, яку фарбу потрібно розбавити. Фарби по своїй основі підрозділяються на масляні та водоемульсійні. До останніх відносяться акварель, гуаш, акріл.Соответственно, щоб розбавити масляну фарбу, знадобляться розчинники на основі ефірних масел, а для розведення водоемульсіонкі підійде звичайна вода. Хоча останнім часом на ринку пропонуються спеціальні хімічні склади для розведення фарб на водній основі.
2
Основний недолік масляних розчинників - їх їдкий, задушливий запах. При їх використанні потрібно користуватися рукавичками для захисту рук, і краще використовувати респіратор або хоча б добре провітрювати приміщення на весь період робіт і за їх окончаніі.Наіменее безпечними є уайт-спірит, скипидар (терпентін). Найбільш шкідливі - ацетон, сольвент і ксілол.В радянські часи великою популярністю користувалася оліфа, але останнім часом вона майже не застосовується. Вся справа в тому, що вона при висиханні утворює тонкий плівковий шар, який з часом тріскається, і забарвлене з використанням оліфи виріб стає непривабливим.
3
В принципі, розчинник потрібен лише в момент нанесення фарби. Після покриття фарбою вироби починається фаза випаровування розчинника. Тому немає сенсу розбавляти їм відразу велику кількість фарби, зберігати таку фарбу все одно не представляється можливим. Чим вище за якістю розчинник, тим швидше проходить фаза випаровування, тим менше доведеться вам дихати неприємним запахом. Крім того, низькоякісні розчинники після випаровування можуть покрити забарвлене виріб плямами жиру та інших забруднювачів. Тому не економте на своєму фізичному і моральному здоров'ї, купуйте тільки високотехнологічні матеріали.