Як відучити дитину спати на руках. Як відучити немовляти спати на руках.

Про те, що не варто привчати новонародженого засипати на руках , чули всі. Але далеко не всі здатні витримати навіть нетривалий плач маленького дитини. Деякі мами здатні ходити цілу ніч з немовлям на руках , тому що в ліжечку він негайно прокидається. Вони сподіваються, що підросла дитина сама почне засинати, де належить. Але минає кілька місяців, а сильно додав у вазі малюк як і раніше сприймає всі спроби укласти його в ліжко як веселу гру.
Інструкція
1
У будь-якому виховному процесі важливий в першу чергу настрій дорослого. Переконайте себе, що вам необхідно навчити дитини засипати без заколисування на руках . Ви повинні бути абсолютно в цьому впевнені. Правильність ваших дій повинні визнати і домашні. В першу чергу це стосується жалісливих бабусь і дідусів, які свято переконані, що заради зручності малюка батьки повинні жертвувати всім, в тому числі і власним здоров'ям.
2
Відповідайте собі на питання, чи завжди дитина засинає на руках або є якісь моменти, коли він це робить інакше. Не виключено, що малюк абсолютно спокійно може спати в колясці на вулиці, навіть якщо ви його при цьому не качаєте, і влаштовувати батькам щовечірні концерти будинку. У теплу пору року можна спробувати і ввечері укладати малюка на відкритому повітрі. Якщо він ще спить в колясці, переселилися тимчасово в ту кімнату, де балкон або лоджія. Зробивши всі вечірні процедури, укладіть вашого непосиду в коляску. Не виключено, що якийсь час його доведеться покачати. На дачі лоджію з успіхом замінює веранда. У цьому випадку і вам краще спати десь поблизу від малюка.
3
Якщо дитя і вдень, і вночі засинає виключно на руках , подумайте, чи не час поміняти режим. У кожному разі, на час можна відмовитися від одного денного сну. Малюка, який спить вдень двічі, спробуйте не вкладається після обіду. Це, звичайно, зажадає від вас деяких зусиль, дитини доведеться весь час займати, щоб він не перевозбуділся. Зробіть ввечері всі звичайні процедури. Втомлені діти не завжди здатні дочекатися їх закінчення, але ж вам і треба, щоб дитина заснула без вашої участі. Якщо малюк вже спить вдень один раз, день-зо два не укладайте його спати в денний час взагалі. У цьому випадку ввечері треба провести всі процедури трохи раніше, ніж зазвичай.
4
Відхід до сну завжди супроводжується певним ритуалом. Навіть дуже маленькій дитині важлива послідовність дій. Подумайте, може бути, вже настав час замінити заколисування чимось іншим? Наприклад, співом колискових або казкою. Навіть якщо малюк ще не дуже розуміє, про що ви розповідаєте, звук вашого голосу буде діяти на нього заспокійливо. Заколисування для нього означало не тільки ритуал відходу до сну, але і близькість до вас. Так що якийсь час вам ще доведеться посидіти з ним поруч, поки він засинає.
5
Може допомогти м'яка іграшка, маленька подушечка або навіть просто шматок чистої ганчірки. Малюкові при зміні режиму потрібна компанія, і з іграшкою він не буде відчувати себе в ліжечку самотньо. Не бійтеся, що малюк звикне спати з іграшкою. Як раз в цьому нічого поганого немає, і плюшевий ведмедик - ваш надійний помічник.
6
Хто саме заколисує малюка перед сном? Якщо вам траплялося на кілька днів зникати з дому і інші домочадці при цьому не відчували жодних проблем з укладанням малюка, настав момент проробити це ще раз. Їхати не обов'язково. Можна записатися на курси, ходити в кіно або до подруги і повертатися, коли дитина засне. Але це крайній і не дуже надійний метод. Не виключено, що все почнеться знову, як тільки ви вирішите залишитися вдома. До того ж, таким способом можна діяти тільки в тому випадку, якщо ви абсолютно впевнені в підтримці інших домочадців.
7
Можна спробувати просто дати можливість дитині не засипати стільки, скільки він витримає. Зрештою він втомиться і засне. Але приготуйтеся до того, що і вам теж спати не доведеться досить довго. Не дратує і не сваріть малюка. Адже це ви самі його привчили засипати на руках . Якщо вашому чоловікові вранці рано вставати і він хотів би виспатися, пересіли на кілька ночей разом з дитиною в іншу кімнату.
Зверніть увагу
Не давайте дитині ніяких заспокійливих ліків без призначення лікаря. Навіть невинна, на перший погляд, валер'янка може виявитися зовсім не невинною для маленької дитини. .
Багато батьків балують своїх маленьких дітей і часто носять їх на руках . Справа доходить до того, що малюки вже не можуть навіть заснути без заколисувань. На це можна не звертати уваги, поки дитина ще маленька, але коли він дорослішає, а засинати самостійно так і не хоче, це стає великою проблемою для батьків. Мамам і татам стає важко ходити з дитиною на руках по кімнаті і заколисувати його перед сном, тому вони намагаються його швидше від цього відучити.
Інструкція
1
Щоб відучити дитини засипати на руках , варто спочатку запропонувати йому якусь альтернативу. Переходити варто поступово і плавно. Спочатку хай дитина бачить вас, але при цьому лежить на ліжку. Можете навіть спати з дитиною, щоб він відчував вашу присутність, але при цьому не перебував у вас на руках .
2
Через деякий період можете «замінити» себе на плюшеву іграшку, щоб дитина як і раніше відчував присутність чогось теплого і м'якого, а ви могли спокійно спати на своєму місці. Якщо ж дитина починає вередувати, то не потрібно його брати на руки. Сядьте поряд з ним і розкажіть йому що-небудь, наприклад казку, спокійним м'яким голосом. Тим самим ви заспокоїте малюка і заколише без гойдання на руках . А вже в процесі дорослішання дитина стане більш самостійним, і не буде вимагати багато вашої уваги.
3
Відучити дитини засипати на руках легко, оточивши його іншими цікавими речами, наприклад, іграшками. Але все ж, поки дитина маленька, не варто його вже сильно відучувати. Приділяйте йому час, бо він має право на щасливе дитинство. Вибір у вихованні дитини повністю за вами. Ви можете взяти його спати з собою, а далі організувати йому власну ліжко, оточивши іграшками. Або ж можете поставити його ліжечко у себе в кімнаті і приділяти йому увагу навіть вночі, що буде не комфортно для вас, але комфортно для нього. Адже на ранньому періоді життя дитина має право на увагу в будь-який час доби, на те він і дитина, і його виховання - нелегке завдання.
4
Вам потрібно знати якийсь баланс між добротою і строгістю. І в залежності від нього здійснювати різні вчинки, у тому числі і відучувати дитини від рук. Чи варто це робити або почекати - це вже вирішувати вам. І головне - вирішити правильно саме для вашої родини, тому не помиліться при виконанні таких, здавалося б, дріб'язкових, але в той же час важливих кроків. У будь-якому випадку, удачі вам у цьому.