Як виростити рицину. Як садити насінням рицину.

Рицина відома з найдавніших часів, насіння цієї рослини знаходили в гробницях фараонів, її зображення прикрашали стіни храмів у Фівах, вона згадується в багатьох літературних творах єгиптян, стародавніх греків і римлян. З насіння рицини отримують відоме в косметології та медицини касторове масло. Також це чудове рослина для прикраси вашого саду і квітника, адже воно досягає величезних розмірів всього лише за одне літо. А листя і квіти рослини дуже декоративні.
Інструкція
1
рицини вирощують з насіння через розсаду. Посійте насіння в лютому або березні. Так як оболонка досить товста, то їх слід скаріфіціровать. Потріть злегка наждачним папером або пилочкою для нігтів. Також можна замочити насіння на добу чи дві, перш ніж висаджувати.
2
Посадіть по одному або два насіннячка в горщики для розсади. Можна для цього обрізати верхню частину пластикової пляшки, а в нижній частині зробити отвори, щоб не застоювалася вода. Землю можна використовувати звичайну з вашого саду. Насипте грунт на половину ємності, покладіть на землю насінину і насипте грунт зверху приблизно на п'ять сантиметрів.
3
Горщики поставте на сонячне вікно, рицина любить світло. Поливайте рясно, але стежте, щоб вода не застоювалася в горщику. Через тиждень повинні з'явитися всходи.А до того часу, коли потрібно буде висаджувати їх у грунт, виросте сформований саджанець.
4
Саджанці висаджуйте у відкритий грунт в червні, коли мине загроза заморозків. Викопайте ямку 50х50 сантиметрів на дно насипте дренаж (трохи битої цегли) і перегній, потім насипте садової землі.
5
Обережно вийміть з горщика саджанець і перевалить його в підготовлену ямку. Засипте решту грунтом і утрамбуйте його навколо рослини. Рясно полийте теплою водою. Не слід поливати рицину холодної колодязної водою або з-під крана.
6
Вирощують рицину в сонячному місці, хоча це рослина невибаглива і може рости і в півтіні. Найкраще вона виглядає в одиночній посадці або на задньому плані квітника. Якщо ви будете вирощувати рицину в тіні, то у неї буде великі зелені листки, а в сонячному місці листя придбають червоний відтінок і будуть трохи поменше. Але в будь-якому випадку це чудове рослина додасть вашому квітнику красивий і урочистий вигляд.
7
Восени обов'язково зберіть насіння. Як тільки насіннєва коробочка стане коричневою і сухий, це сигнал, що вони поспіли. Таким чином, ви зможете виростити стільки посадкового матеріалу, скільки самі захочете.