Як відпиляти дсп.

Під час ремонту в будинку або квартирі іноді доводиться розпилювати лист ДСП . У деяких випадках його потрібно просто обрізати по зразковому розміром, зробити пряму і рівну лінію різу по краю листа або ж зробити кривої, точний за розміром стикувальний рез. Для кожного випадку необхідний свій інструмент.
Вам знадобиться
  • побутова напольная циркулярна пила, дискова пила для ДСП, ручна піла- «ножівка», електролобзик, комплект змінних пилочок для електролобзика.
Інструкція
1
При проведенні великого (капітального) ремонту іноді доводитися застеляти різні плоскі поверхні плитами ДСП . Для розрізання великого числа таких плит використовуйте побутову напольную циркулярну пилку. Встановіть в неї дискову пилу для ДСП . Розпилювання великих аркушів виробляєте з помічником. Встановіть на верстаті упор відповідно до необхідного вам розміром відрізається шматка ДСП . Покладіть край листа з боку, де починається рез на передню сторону верстата. Увімкніть верстат. Дочекайтеся, поки пила набере максимальні оберти. Повільно і плавно рухайте обрізали лист по робочому столу верстата. Слідкуйте за тим, що б руки не наближалися до пилки менше, ніж на 100 мм. Якщо обрізувана частина вже, використовуйте під час роботи спеціальні притиски. В даному випадку лицьова сторона аркуша повинна бути зверху.
2
Для одиничних випадків використовуйте ручну пілу- «ножівку» з дрібним зубом. Починайте рез, рухаючи пилку під кутом 15 - 20 градусів до площини аркуша. Лист покладіть на дві горизонтальні рівні площини. Лінія різу повинна знаходитися між цими площинами. Слідкуйте за тим, що б обрізані частини аркуша лежали на площинах стійко, інакше край різу може відламатися. Якщо в середині різу пилку починає затискати, злегка раскліньте листи на обрізаному ділянці міцним тонким клином. В даному випадку лицьова сторона аркуша повинна бути зверху.
3
Для отримання точної криволінійної лінії різу скористайтеся електролобзиком. Розмітьте лист. Покладіть його на рівну горизонтальну поверхню так, що б розмітка перебувала за краєм стола, в повітрі. Встановіть в електролобзик полотно для розпилювання ДСП . Увімкніть електролобзик на середніх оборотах двигуна і, плавно рухаючи, що не прискорюючись і не уповільнюючи рухи, відпиляйте по розмітці шматок необхідної конфігурації. Якщо по лінії різу з'являються великі відколи, перемкніть ручку регулятора подачі пилочки електролобзика в середню або мінімальне положення. В такому випадку поверхня різу буде плавною, гладкою, без перепадів і нерівностей. В даному випадку лицьова сторона розташована знизу аркуша.