Як навчитися грати на клавішах.

Клавіші в широкому сенсі - сімейство інструментів, на яких звук витягується при натисканні на клавішу: фортепіано, орган, клавесин, синтезатор і т.д. У вузькому сенсі це клавішний синтезатор, виконуючий мелодичні та гармонічні партії як соло, так і в ансамблі. Навчання грі на клавішах - довгий трудомісткий процес, що вимагає постійної практики.
Інструкція
1
Знайдіть педагога. В інтернеті багато інформації для бажаючих навчитися грати на синтезаторі чи фортепіано, але без контролю ви ризикуєте зафіксувати руку в неправильному положенні. Згодом затискачі завадять вам швидко грати деякі пасажі. Учитель помітить ваші помилки і допоможе виправити. Хоча, звичайно, за свою роботу він зажадає деякого винагороди.
2
На більшості клавішних інструментів грають сидячи, на деякій відстані: ноги твердо стоять на землі, не впираються в деку інструмента, але і не доводиться тягнутися мисками до педалей. Підбирайте відстань до інструменту з урахуванням цих вимог. Висота стільця має бути такою, щоб лінія середини тулуба знаходилася на висоті клавіатури. Руки повинні бути строго вище клавіатури (тільки кінчики торкаються клавіш) .Сінтезатор більш демократичний в цьому відношенні: музикант може грати стоячи, що істотно розширює можливості пересування, але не дає належної опори. Вибирайте положення відповідно до свого самопочуттям.
3
Вивчіть октави на фортепіано. Перша октава знаходиться приблизно посередині клавіатури і починається з клавіші «до» - біла клавіша зліва від серії з двох чорних. Все білі клавіші підряд носять назви головних звуків: «ре», «мі», «фа» і т.д. На відстані семи звуків від «до» першої октави розташовується «до» другий (правіше, вище за звучанням), ще вище третя октава, четверта та п'ята. Зліва розташовуються мала, велика, контроктави, субконтроктави.
4
Освойте систему нотації: запис тривалостей нот і пауз, ключі, знаки альтерації, позначення художніх штрихів. Ці відомості можна дізнатися в підручнику з елементарної теорії музики.
5
Купіть або скачайте самовчитель гри на фортепіано або синтезаторі. Почніть розбирати найпростіші (одна-дві рядки) твори, строго дотримуючи ритміку, темп і характер творів. Врахуйте, що партія правої руки записується на верхньому нотоносце, а лівою - на нижньому. Нотоносца з'єднані попарно, і така пара називається в музиці рядком.
6
Поступово ускладнюйте твори, збільшуйте об'єм до декількох сторінок. Використовуйте додаткові можливості інструменту: різні інструменти і звуки, поділ клавіатури на дві і більше разнотембровие зони, використання ритмів і стилів.