Як зробити рамковий фасад.

При виготовленні корпусних меблів як дверцят, лицьових панелей, декоративних накладок краще використовувати рамкові фасади . За відсутності у продажу необхідних вам типів або розмірів цих елементів оздоблення меблів, їх можна виготовити своїми руками.
Вам знадобиться
  • оброблена соснова дошка товщиною 20 мм і шириною 100 мм, ручний фрезерний верстат, 2 столярні струбцини, клей для дерева, набір кінцевих фрез.
Інструкція
1
Розрахуйте розмір деталей, виходячи з розміру необхідного вам вироби. Для виготовлення такого фасаду ображати: 2 вертикальні Стоєв дошки (їх довжина дорівнює висоті потрібного фасаду), 2 горизонтальні царги (нижні і верхні горизонтальні елементи рамки), довжина яких дорівнює ширині фасаду мінус 200 мм і + 30 мм. Внутрішні деталі, що вставляються в пази рамки, розрахуйте таким чином: при горизонтальному розташуванні їх довжина дорівнює довжині верхньої та нижньої горизонтальних дощок. Кількість внутрішніх планок вважайте, виходячи з висоти фасаду мінус 170 мм. Отриману загальну висоту вставок розділіть на 90. Якщо у вас вийшло дробове число, збільште його до наступного цілого числа.
2
Приклад: Потрібно виготовити фасад висотою 700 мм і шириною 500 мм. Довжина бічних Стоєв дощок дорівнює 700 мм. Довжина верхньої та нижньої горизонтальних дощок рамки дорівнює: 500 - 200 + 30 = 330 мм. Довжина вставок теж дорівнює 330 мм. Їх кількість порахуйте так: 700 - 170/90 = 5.88, збільште це число до наступного цілого числа, в даному випадку це буде 6.
3
З однієї бічної сторони кожної деталі рамки за допомогою ручного фрезерного верстата зробіть паз шириною 10 мм і глибиною 15 мм. З обох торцевих сторін горизонтальних деталей рамок зробіть шип шириною 15 мм і товщиною 10 мм. Потім профрезеруйте бічні кромки деталей вставки фасаду. З одного боку кожної деталі зробіть паз шириною і глибиною 10 мм, з іншого боку шип шириною і товщиною 10 мм.
4
2 вертикальні Стоєв дошки (їх довжина дорівнює висоті потрібного фасаду), 2 горизонтальні царги (нижні і верхні горизонтальні елементи рамки), довжина яких дорівнює ширині фасаду мінус 200 мм і + 30 мм. Внутрішні деталі, що вставляються в пази рамки, розрахуйте таким чином: при горизонтальному розташуванні їх довжина дорівнює довжині верхньої та нижньої горизонтальних дощок. Кількість внутрішніх планок вважайте, виходячи з висоти фасаду мінус 170 мм. Отриману загальну висоту вставок розділіть на 90. Якщо у вас вийшло дробове число, збільште його до наступного цілого числа.
5
Складіть разом деталі центральній частині фасаду, вставляючи шип однієї дошки в паз іншої. Загальна висота панелі вийшла 550 мм. Потрібно 700 - 170 = 530 мм. Рівномірно і рівно обріжте краю верхньої та нижньої дошки так, щоб їх видима ширина залишилася однаковою і в зібраному вигляді центральна частина фасаду виглядала симетрично. На обрізаних краях верхньої та нижньої дошки центральної частини фасаду зробіть шип шириною 15 мм і товщиною 10 мм, який буде вставлятися відповідно в верхню і нижню деталі рамки. По торцях деталей центральної частини фасаду зробіть щип з такими ж розмірами. Він повинен вставлятися в пази вертикальних Стоєв дощок рамки фасаду.
6
Намажте клеєм торцеві шипи верхньої та нижньої дошки рамки. Зберіть рамковий фасад разом з деталями центральній частині і стисніть по бічних сторонах столярними струбцинами. Після повного висихання клею зніміть струбцини і обробіть дрібним наждачним папером торцеві кромки фасаду.