Як вибрати брилиант.

Діаманти (огранені алмази) - дивовижні і привабливі природні камені, зачаровують людей своїм блиском вже багато століть. Діамант - французьке слово, означає «блискучий». І не дарма так назвали огранений алмаз. При потраплянні світла грані діаманта грає і переливається вогненним снопом райдужних іскор. Щоб вибрати діамант хорошої якості важливо знати кілька основних правил.
Вам знадобиться
  • Буде потрібно власне діамант.
Інструкція
1
Параметр перший - вес.Вес цих чудових каменів вимірюється в каратах (сarat). Один карат за вагою дорівнює 0,2 грамам. Діаманти діляться на три основні вагові групи: дрібні, середні і великі. Дрібні діаманти - вага до 0,29 карата, середні - від 0.3 до 0.99, і великими діамантами вважаються камені від 1 карата і более.Камні зважуються на спеціальних каратних вагах. Цифра, що означає масу каменю, визначається до третього символу після коми. Якщо третій після коми символ не дорівнює 9 - його відкидають і вага записується до другого символу після запятой.Еслі діамант вставлений в ювелірний виріб його вагу можна визначити тільки після його викрепленія. Якщо ви збираєтеся робити виріб з діамантів на замовлення - перш проведіть зважування, і тільки після цього віддавайте ювеліра для роботи.
2
Параметр другий - колір (color) Кольоровість діамантів ділиться на дві основні групи - традиційні та фантазійні. В першу групу входять діаманти безбарвні і камені, що відносяться до всього спектру жовтого кольору. У цій групі найціннішими є діаманти саме безбарвні - діаманти, які називають «чистої води». Якщо ви покладете такий камінь у склянку з чистою водою - його не буде видно. Найбільш «дешеві» в цій групі діаманти вираженого жовтого цвета.Ісключеніе в цій групі становлять дуже рідкісні золоті і чорні камні.Вторая група - фантазійна - включає в себе камені блакитного, рожевого, червоного, синього і другіе.Каждий колір позначається буквою латинського алфавіту. D - безбарвні, Z - жовті.
3
Третій параметр - чистота (clarity) .Чістота каменю - його найголовніше гідність. Чистоту визначає наявність або відсутність дефектів, сторонніх включень в структурі каменю. Подібні дефекти можуть бути поверхневими - і тоді від них можна позбутися за допомогою шліфування, або внутрішніми - і тоді видалити його неможливо. Для встановлення наявності дефектів ювеліри використовують лупу 10-ти кратного збільшення. Для оцінки прозорості як такий існує російська система ТУ 25-07.1319-77 і міжнародна система GIA.
4
Четвертий параметр - ограновування (СUT) .Ще далекого 1919 року математик Марсель Толковський розрахував пропорції ідеальної огранки діамантів. Якщо обробити камінь з його системі, то входить у нього через корону світло повністю відбивається від граней павільйону і, виходячи назад, дає чудовий блеск.Способ огранки дуже сильно впливає на вартість каменю. Але, в першу чергу, вибір вироби з діамантів в першу чергу залежить від смаку і переваг покупателя.Форма огранки буває різна. Наприклад, кругла, груша, Ашер, маркіз і так далі. Але те, наскільки яскраво грає і блищить камінь, залежить не від форми, а від того, наскільки тонко і якісно виконана огранювання. Огранювання ідеального, вищої якості позначається буквою А, і далі вже в порядку убування.
Зверніть увагу
Вважається, що талісманом, що приносить удачу, може бути тільки подарований діамант.
Корисна порада
Це короткий опис основних параметрів, за якими обирається діамант. При купівлі серйозного вироби з діамантом краще порадитися з надійним ювеліром.Счітается, що талісманом, що приносить удачу, може бути тільки подарований діамант.