Як читати перебір.

Щоб навчитися добре грати на гітарі, необхідно освоїти не тільки постановку акордів в лівій руці, а й основні прийоми гри правою. Чи не перший прийом звуковидобування, з яким стикається початківець гітарист - це перебір . У класичній термінології цей прийом називається арпеджіо.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - ноти для гітари.
Інструкція
1
Познайомтеся з позначенням пальців. Пальці лівої руки позначаються цифрами 1, 2, 3 і 4. Одиницею позначається вказівний палець, двійкою, трійкою і четвіркою - відповідно середній, безіменний і мізинець. У нотах для шестиструнної гітари великий палець не позначається ніяк. У постановці акордів на грифі семиструнної гітари великий палець іноді бере участь і позначається хрестиком.
2
Пальці правої руки позначаються латинськими літерами p, i, m, a. Це перші літери іспанських назв, p - це великий палець. Решта - це вказівний, середній і безіменний. Мізинець використовується рідко, тому не у всіх нотах зустрічається. Але взагалі він позначається буквою е. У деяких нотах пальці правої руки позначаються штрихами або точками. Великому пальцю в цій системі відповідає хрестик, іншим - один, два або три штришка або точки.
3
Вивчіть позначення струн і ладів. Струни позначаються звичайними арабськими цифрами, починаючи з найтоншою. Як правило, в нотах номера струн пишуться в кружечках. Лади позначаються римськими цифрами. Нумерація починається від головки грифа.
4
Перебір може не позначатися в нотах ніяким спеціальними знаками. Написана просто послідовність нот, яку необхідно дотримуватися, використовуючи зазначену аппликатуру. Якщо ви тільки починаєте грати по нотах, вивчіть кілька вправ цього роду - вони є у всіх збірниках для початківців.
5
Перебір може бути і позначений. Наприклад, в нотах або в цифровку стоїть певний акорд, а поруч значок у вигляді вертикальної стрілочки з хвилястим «хвостом». Може бути і просто вертикальна хвиляста лінія, і напівдугою. Напрямок стрілочки вказує і напрямок перебір а. Тобто якщо вістря стрілки направлено вгору, візьміть спочатку самий нижній звук (тобто находящтйся на самій товстій струні з тих, що використовуються). Як правило, його беруть великим пальцем правої руки. Наступні звуки беріть послідовно, по напряму вгору, вказівним, середнім і безіменним пальцями.
6
Стрілка, спрямована вістрям вниз, позначає «зворотний перебір » або «зворотне арпеджіо». У цьому випадку першим береться самий верхній звук. Як правило, його беруть безіменним пальцем правої руки. Наступні звуки знову-таки граються послідовно зверху вниз. Арпеджіо закінчується найнижчим звуком, узятим великим пальцем правої руки.
Корисна порада
Позначення стрілками частіше зустрічається в старих нотах.