Як видалити плями від кави.

Мільйони людей починають щодня свій ранок з чашки кави . Що міститься в напої кави ин допомагає прокинутися, налаштуватися на майбутню роботу. Буває, що бадьорить рідина ненавмисно проливається на скатертину або одяг, утворюючи некрасиві коричневі плями. Але не варто засмучуватися, ці плями легко можна вивести за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • - Мінеральна газована вода;
  • - холодне молоко;
  • - пекарський порошок;
  • - гліцерин;
  • - сіль.
Інструкція
1
Приступаючи до видалення плями від кави , з'ясуйте спочатку, чи був це кави з молоком або звичайний чорний. У другому випадку буде цілком достатньо налити на забруднене місце трохи газованої несолодкої води і промокнути її серветкою або тампоном. Ні в якому разі не витирайте воду, так ви тільки розітре пляма і зробите його ще більше. Якщо після видалення залишилися ще коричневі сліди, повторіть промивання ще 2-3 рази з інтервалом в декілька хвилин, це обов'язково допоможе.
2
Свіжа пляма від кави можна спробувати промити під струменем проточної води. Для посилення ефекту можете прополоскати забруднення в холодному молоці, після чого запрати річ звичайним способом.
3
Усохлу пляма потребують більшої участі з вашого боку. Засипте його пекарським порошком, втирайте порошок в пляму за допомогою вологої губки, після чого предмет одягу або скатертину можна відправляти в пральну машину. Якщо ви не впевнені, чи переживе яскраво забарвлена річ таке поводження з нею, проведіть спочатку експеримент на непомітній ділянці і лише потім приступайте до обробки плям.
4
Застарілі плями також добре видаляються за допомогою гліцерину. Цей спосіб особливо підходить для оброблення дуже ніжних тканин. Виперіть річ в холодній воді, нанесіть на пляму трохи гліцерину, залиште на нетривалий час для впливу, промийте під струменем теплої води.
5
Іноді кави проливається на килим, і задача значно ускладнюється. Рідкісний килим поміститься в пральну машину, та й навіть найменший з них випрати звичайним способом навряд чи вийде. В цьому випадку від вас буде потрібно швидкість реакції. Відразу ж засипте свіжа пляма великою кількістю кухонної солі, дайте їй злегка підсохнути. Виметіть з ворсу залишки впитавшей в себе кави солі за допомогою жорсткої щітки.
6
Уже вберуть в килим пляма полийте невеликою кількістю горілки, промокніть за допомогою всмоктуючих серветок або рушники. Алкоголь розчинить кави і що у ньому барвники, вам залишиться лише ретельно просушити килимовий ворс.