Як пов'язати п'яту.

В'язання - заняття цікаве, корисне і дуже творче. Одна з речей, яка користується попитом у любителів в'язати - шкарпетки. Єдиний хитрий момент у в'язанні шкарпеток - п'ята.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа
  • - капронова нитка в тон
  • - 5 спиць
Інструкція
1
Зв'яжіть манжету носка. Для цього наберіть на спиці число петель, кратне чотирьом, розподіліть на 4 спиці і в'яжіть близько 10 см лицьовими петлями.
2
Зв'яжіть стінку п'яти. Для цього на 2 спицях потрібно зв'язати квадрат, лицьовій ряд - лицьові петлі, виворітний - виворітні.
3
Далі петлі потрібно розділити на 3 частини. Якщо число не можна розділити на 3 рівно, однакову кількість петель має бути в 1 і 3 частинах. Наприклад, 1 частина - 13 петель (поставте позначку кольоровий ниткою), друга частина - 11 петель (знову мітка), третя частина - 13 петель. В'яжіть лицьовими 2 частини, крім першої петлі перед другою міткою. Петлі перед міткою і після провязать разом лицьовій. В'язання повернути і першу петлю зняти, чи не пров'язуючи. Провязать назад виворітними, крім першої петлі перед першою міткою. Першу петлю перед міткою і першу петлю після провязать разом виворітної. Повторювати убавкі, поки на спиці не залишаться тільки петлі середньої частини.
4
З кожного боку від залишилися на спиці петель зробити стільки збільшень, щоб кількість петель дорівнювало набранному на початку. В'язати далі по колу лицьової гладдю.
Корисна порада
Для міцності п'яти можна додати до основної нитки, якою ви в'язали манжет, тонку капронову нитку, підібрану за кольором.