Як пересаджувати гусманію.

Гусмания є досить поширеним рослиною. Його дуже цінують любителі бромелієвих. У даного рослини красива розетка, яка складається з довгих листя і відігнутою вниз верхівкою. Часто виникають проблеми при пересадці цієї рослини. Необхідно знати, як правильно пересаджувати.
Інструкція
1
Гусмания добре росте як у світлих, так і в притіненням місцях. Найкраще садити цю рослину туди, де присутня легка півтінь. Повинна бути присутнім захист від прямих сонячних променів. Взимку гусманія повинна знаходитися у світлому приміщенні. Найкраще всього розташовувати рослину на східному або західному вікні. Гусманія нормально росте на північних вікнах, однак може не цвісти. Влітку рослину потрібно часто виносити на відкрите повітря. Необхідно забезпечити захист від прямих сонячних променів, а також від попадання опадів і протягів. Якщо ви не можете виносити рослину на відкрите повітря, то потрібно регулярно провітрювати приміщення.
2
Пересаджувати гусманію необхідно один раз кожні три роки. Грунтова суміш повинна складатися з 1 частини легкої дернової землі, 1 частини торф'яної, 1 частини листової і 1 частини перегнійної, з домішкою піску. Добре підходить покупна грунтова суміш, призначена для орхідей. Для посадки потрібно використовувати не надто глибоку ємність. Відмінно підходять для цієї мети широкі миски. Гусманія володіє поверхневою кореневою системою, тому її потрібно саджати в маленький горщик. Субстрат можна зробити з напівгнилій і підсушеної рубаною листя, коріння папороті, торф'яної крихти, садової землі і шматочків деревного вугілля. Також в магазинах його можна придбати. Він обов'язково повинен бути пухким. Після того, як виконана пересадка, субстрат не потрібно приминати.
3
Для вирощування повинен використовувати пористий субстрат. Для епіфітних видів суміш робиться з кори сосни, рубленого сфагнуму, верхового торфу, листової, перегнійної землі в співвідношенні 3: 1: 1: 1: 0,5. Також іноді додають перліту і шматочки деревного вугілля. Для наземного виду субстрат може бути приготований з листової, перегній землі, торфу і піску. Необхідно застосовувати добавки. В якості добавки зазвичай використовується сфагнум, дернова земля, кора хвойних дерев, деревне вугілля.