Як малювати чашку.

На натюрмортах досить часто зображується всілякий посуд. Намальована чашка може знадобитися і сама по собі. Наприклад, якщо ви робите дитині розвиваючі картки і вам потрібно, щоб він навчився виділяти посуд з іншої маси предметів. Найкраще малювати такі картки самим - у всякому разі, ви можете зобразити чашку саме тієї форми, яка вам потрібна.
Вам знадобиться
  • -карандаш;
  • -лист паперу;
  • -фарби;
  • -чашка або картинка, на якій вона зображена.
Інструкція
1
Лист можна покласти як горизонтально, так і вертикально. Висота і ширина чашки, як правило, не дуже один від одного відрізняються. Тому намальована чашка буде виглядати добре при будь-якому положенні листа. Постарайтеся тільки, щоб вона була посередині.
2
Поставте чашку на деякій відстані від себе. Краще, якщо вона буде трохи нижче рівня ваших очей. Робити чи ні драпіровку - повністю залежить від вашого бажання. Приблизно визначте співвідношення висоти і найширшій частині, а також широкої і вузької частин. Уважно розгляньте лінію вигину бічній поверхні. Обведіть бічні лінії в повітрі і запам'ятайте рух.
3
По центру аркуша проведіть вертикальну лінію. Основна частина чашки симетрична щодо вертикальної осі, і це необхідно врахувати. Відкладіть на осьовій відрізок, рівний висоті. Позначте його початок і кінець точками.
4
Через позначені точки поведіть 2 горизонтальні лінії. Відкладіть на них відрізки, рівні найбільшою і найменшою ширині чашки. Найширше місце у чашки простої форми - верх, найвужче - низ. Середини обох відрізків повинні знаходитися на перетині осьової з горизонтальними лініями.
5
Через кінцеві точки кожного горизонтального відрізка намалюйте овали. Найширша частина одного й іншого овалів припадає на осьову лінію. Лінія верхнього овалу всюди однакової товщини. У нижнього обведіть яскравішою ту його частину, що знаходиться найближче до нижнього краю аркуша. Друга половинка дна видно не буде.
6
Точки, якими ви відзначили ширину верхньої і нижньої частин, з'єднайте попарно лінією, що повторює лінію бічній поверхні чашки. Якщо ви не дуже точно запам'ятали, як вона йде, знову намалюйте її в повітрі і повторіть рух на папері.
7
Обведіть в повітрі ручку. Зверніть увагу на те, що малювати її необхідно двома паралельними кривими лініями. Повторіть рух на папері в тому ж напрямку, в якому ви малювали її в повітрі. Намалюйте спочатку зовнішню лінію ручки, а потім внутрішню.
8
Передайте форму чашки. Накладіть спочатку рівний світлий шар фарби по зовнішній поверхні чашки. Верхній овал зафарбуйте рівним шаром такої ж фарби, але більш холодного відтінку. Наприклад, зафарбуйте зовнішню частину білою фарбою з додаванням жовтої або рожевої, а для внутрішньої в білила додайте блакитну або зелену. Накладіть на зовнішню частину шар погуще. Уявіть собі, що на поверхні чашки зображений трикутник з нерівними краями, і накладайте другий шар на ту частину поверхні, яка буде поза цього трикутника. Підтемне нижні кути ще одним шаром.
Корисна порада
Чашку можна розписати. При нанесенні малюнка на зовнішню поверхню врахуйте кривизну. Та частина узору, що знаходиться ближче до верху, буде здаватися трохи крупніше.