Як намалювати електричну схему.

Документація на будь-який електронний пристрій слід доповнити його принциповою схемою. Вона повинна бути не тільки грамотно і правильно складена, але і якісно оформлена. Спосіб її складання залежить від ваших можливостей.
Інструкція
1
Перед складанням будь-якої електричної схеми обов'язково ознайомтеся з системою так званих умовних графічних позначень - УДО. Необхідно знати кілька стандартів на такі позначення, які використовуються в різних країнах, але от використовувати при складанні власних схем слід вітчизняну систему. Ознайомитися з нею можна за посиланням, наведеної у кінці статті.
2
За відсутності кульмана оформляйте схему на картатій або міліметровому папері. Разлиновка на такому папері повинна бути досить блідою. Відсканувавши схему , відкрийте файл в графічному редакторі MtPaint, GIMP або аналогічному, знайдіть в меню пункт, що дозволяє відрегулювати яскравість і контрастність, після чого добийтеся зникнення разлиновки з одночасним підвищенням контрастності самої схеми.
3
При бажанні, накладіть на картату папір або міліметрівку звичайну кальку. Накресліть на ній схему , і після її сканування прибирати разлиновку не буде потрібно.
4
Щоб значно прискорити креслення умовних графічних позначень і поліпшити їх якість, використовуйте так званий «Трафарет радіоінженера», наприклад, марки СПМ-73.2. Врахуйте, що даний трафарет сумісний тільки з механічними олівцями, причому, бажано використовувати в них стрижні діаметром в 0,5 мм.
5
Для креслення схем на комп'ютері використовуйте той растровий або векторний графічний редактор, до якого ви звикли. Перевагою такого рішення є відсутність необхідності перенавчання, швидке, машинальне виконання всіх операцій. Заздалегідь складіть для редактора бібліотеку умовних графічних позначень - це значно зручніше, ніж кожен раз малювати їх заново. Час, витрачений на створення такої бібліотеки потім швидко окупиться за рахунок виключення тривалих повторюваних операцій.
6
При бажанні можна поєднати складання електричної схеми з підготовкою її математичної моделі. Після цього роботу схеми можна буде в будь-який момент промоделювати. Скористайтеся для цього програмою MicroCAP або аналогічної. Недоліком такого рішення є погано читаемое оформлення схеми, виконане, до того ж, по закордонному стандарту.
7
Яким би чином ви не готували електричні схеми, ні в якому разі не забувайте привласнювати кожному з елементів номера, вказувати номери висновків будь-яких многовиводних елементів. Після складання схеми ретельно перевірте її, і при необхідності - виправте. Надалі це значно полегшить монтаж пристрою, особливо якщо здійснювати його буде інша особа.