Як включити setup.

При переконфігурації комп'ютерів часто доводиться користуватися утилітою CMOS Setup. Вона записана прямо в ПЗУ материнської плати машини разом з BIOS, і тому працює навіть за відсутності завантажувальних пристроїв. Спосіб її виклику залежить від моделі плати.
Інструкція
1
Загальноприйнятий спосіб виклику утиліти CMOS Setup полягає в наступному. Увімкніть комп'ютер, після чого почніть швидко натискати клавішу "F2" або "Delete", поки не з'явиться меню цієї утиліти. Яку саме з цих двох клавіш слід натискати, залежить від моделі материнської плати. Першу з клавіш зазвичай вибирають виробники ноутбуків, другу - виробники настільних комп'ютерів, але трапляються й винятки.
2
Якщо ви не знаєте, яку саме з клавіш слід натискати, уважно дивіться на повідомлення, що виводяться на екран монітора в ході перевірки обладнання перед завантаженням (POST - Power-On Self-Test). З великою ймовірності ви побачите в нижній частині екрана одну з цих рядків: "Press F2 to enter Setup" або "Press Delete to enter Setup".
3
Деякі сучасні версії BIOS замість інформації POST перед завантаженням виводять на екран заставку, на якій іноді нічого не говориться про те, яка клавіша здійснює вхід в CMOS Setup. Зате іноді присутня інформація про те, як цю заставку прибрати. Натисніть відповідну клавішу - і ви побачите звичайний POST.
4
Якщо дізнатися, яку з клавіш потрібно натискати для входу в CMOS Setup не вдалося, спробуйте спочатку використовувати клавішу "F2", а потім, якщо завантаження машини продовжиться, перезавантажити її, на цей раз використовуючи для входу в CMOS Setup клавішу "Delete".
5
Цілком можливо, що після входу в утиліту замість меню вас зустріне форма для введення пароля. В цьому випадку, вимкніть живлення комп'ютера, зніміть мініатюрну батарейку, замкніть викруткою контакти на її утримувачі на материнській платі (але ні в якому разі ні саму батарейку!), Потім знову встановіть її, включіть комп'ютер і увійдіть в CMOS Setup.
6
Користуючись утилітою, пам'ятайте, що в ній можна здійснити дії, небезпечні для комп'ютера, наприклад, розігнати процесор до такої частоти, що він вийде з ладу. Правило тут одне: ні в якому разі не міняйте настройки, призначення яких ви не знаєте. А якщо одну з них ви випадково поміняли, тут же здійсните операцію виходу без збереження налаштувань, після чого знову увійдіть в утиліту.