Як вибрати електрогітару.

В далеких тридцятих роках минулого століття, коли на ринку стали з'являтися перші електрогітари, музиканти не мучились вибором між хорошим і кращим. Тоді не було ні Fender'ов, ні Gibson'ов. Було лише дві моделі: lap steel Frying РАn від легендарної фірми Rickenbecker і цельнокорпусная гітара Songster, яку в 1938 році випустила фірма Slingeriand. У теперішній же час вибрати електрогітару стало значно складніше. З чого ж почати?
Інструкція
1
Перш за все, слід визначитися з сумою, з якою ви готові розлучитися заради бажаного інструменту. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні зайвими 2000 доларів і вище, то можете сміливо йти в магазин за продукцією Fender або Gibson і підбирати інструмент за кольором. Якщо ж такої суми у вашому гаманці немає, то перш, ніж іти в магазин, визначитеся який інструмент ви хочете: з синглами, з хамбаккерамі, з яким бриджем, якої форми, кольору і т.д. Але не забудьте, що у вартість гітари входитиме комбік, шнур, ремінь, струни, медіатори, гітарна стійка, чохол та інші супутні товари. У зв'язку з цим з приготовленої суми краще заздалегідь відняти 150 - 200 доларів, а потім вже вирушати в магазин. Бажано, щоб сума була не меншою 400 доларів, це вбереже вас від придбання «дров».
2
Визначтеся зі стилем музики, яку ви збираєтеся виконувати. Важкі стилі увазі наявність хамбаккера в бриджі, у всіх інших випадках можливі варіанти. Прослухайте сингли на предмет фону, якщо в магазині не дуже шумно, почути фон легко. На думку фахівців, новачкам цілком підходять гітари з страт-тремоло або тюн-о-Матіко.
3
Не варто забувати про форму і забарвлення. Звичайно, ці два фактори не повинні бути визначальними при виборі інструмента, однак, і ігнорувати їх не варто, так як гітара повинна подобається насамперед її власнику, щоб йому приємно було брати її в руки.
4
Тепер можна сміливо просити продавців пред'явити вам сподобалися кандидатури для більш детального огляду. Як тільки інструмент виявився у вас в руках, уважно огляньте його на наявність сколів, подряпин і інших зовнішніх пошкоджень; не соромтеся покриття ручки регулювання, постукати по пригвинчувався елементам; не забудьте поклацати перемикачем датчиків, а також перевірити гніздо підключення - всі ці деталі не повинні бовтатися і деренчати.
5
Якщо по попередньому пункту у вас немає зауважень, огляньте гриф в робочому положенні гітари. У будь гітари, окрім «дров», гриф повинен бути прямий, якщо це не так, відкладіть цей екземпляр і попросіть інший, бажано іншого виробництва.
6
Дребезг струн, хід колков і якість установки ладів на грифі також дуже важливі параметри вибору інструменту. Посмикайте басові струни, покрутіть колки в різні сторони (тільки не захоплюйтеся, щоб остаточно не розладнати інструмент - вам ще на ньому грати!). Перевірка ладів - витяг звуків на кожній струні і, відповідно, кожному ладу. Струни не повинні чіплятися і деренчати, а пальці лівої руки повинні вільно ковзати по струні вгору-вниз.
7
Якщо вас все влаштовує, підключіть гітару до підсилювача і пограйте на ньому небагато. Тут головне не показати своє віртуозне володіння інструментом, а зрозуміти, що він відтворюють саме ті звуки, які ви хочете від нього почути.
8
Інструмент влаштовує вас по всіх вищенаведеним параметрам? Спробуйте ще один, а краще декілька інструментів. І порівняйте їх і виберіть найкращий варіант. Тепер сміливо вирушайте на касу.
Зверніть увагу
При порівнянь різних інструментів, не забудьте, що краще - ворог хорошого. Саме цей постулат не дозволить вам помилитися.
Корисна порада
Звичайно, важливо, щоб в гітарі вас влаштовувало все: від розташування ручок регулювання та зручності грифа до ваги інструменту і його форми. Давати поради тут абсолютно неможливо, так як у кожної людини особлива анатомія і підібрати інструмент «під себе» він зможе лише потримавши його в руках, але якщо гриф незручно лежить в руці - покупку краще відкласти або пошукати іншу гітару, а не мучитися болем в кисті .
Вибір гітари є важливою справою, тим більше, якщо ви новачок в цій справі. Потрібно враховувати безліч дрібниць. Якщо ви хочете купити гітару і навчитися на ній грати, вам необхідно запам'ятати кілька характеристик, які потрібно враховувати при виборі гітари.
Інструкція
1
Найкраще навчання починати на новій якісній гітарі і не жаліти на неї грошей, так як погана псуватиме руки, звук буде вже не той, який повинен бути в оригіналі. Хороша гітара відразу ж починає допомагати в навчанні. Росіяни і Білоруські гітари відрізняються низькою якістю, вони можуть виглядати пристойно, але звучати погано. Найкраще купувати гітару , зроблену на Сході, якість і ціна цих гітар виправдані.
2
Струни для початківців гітаристів потрібно вибирати нейлонові, оскільки металеві струни жорсткіші, пальці будуть швидко втомлюватися. Відразу після установки струни будуть розтягуватися, гітара засмутиться - це нормальний процес. Але чим частіше грати на гітарі, тим швидше цей процес припиниться.
3
Починати вчиться найкраще на класичній гітарі, тому що, на відміну від естрадної гітари, на класичній струни віддалені один від одного на достатню відстань, щоб пальці не зачіпали інші струни. Якщо ви навчитеся грати на класичній гітарі, то освоїти гітару естрадну, електричну та інші не складе великої праці.
4
Якщо ви вирішили купити гітару б/у, то потрібно обов'язково перевірити гітару .1.Сперва перевірте чи немає на корпусі подряпин, вм'ятин, яких або інших ушкоджень , так як якщо вони є гітара буде погано звучати .2.Подставка держателя для струн не повинна відклеюватися, бо при натягу струн вона може запросто оторваться.3.Колкі повинні легко обертатися і не бути ржавимі.4.Попробуйте пограти на гітарі. Подивіться, чи зручно вам тримати її, перевірте якість звука.5.Лади повинні знаходитися точно паралельно один другу.6.Обязательно дізнайтеся у власника гітари, ремонтувалася Чи гітара, і як часто він грав на ній.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yT8ielWs8lk
Корисна порада
Купивши гітару, не забувайте, що потрібно про неї заботіться.Для цього придбайте чохол, який рятує гітару від усіляких поврежденій.Регулярно протирайте струни сухою ганчіркою, щоб уповільнити процес старіння струн.