Як прати мохер.

Речі з вовни ангорських кіз ( мохеру ) виходять теплими, повітряними і м'якими. З нього виготовляються светри, костюми, сукні, пальто, шкарпетки, покривала, штори, пледи, ковдри, килими. Догляд за виробами з мохеру вельми делікатний.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - гліцерин;
  • - лимонна кислота;
  • - порошок для прання вовняних речей.
Інструкція
1
Один-два рази на рік можна вдаватися до сухого чищення. Але не потрібно забувати, що хімічні чистки зношують вироби з мохеру .
2
Прати такі речі можна в пральній машині, але в холодній воді. Порошок повинен бути призначений для прання вовняних виробів. Перед тим як завантажити виріб в машину, слід покласти його в спеціальний сітчастий мішок і встановити пральну машину на делікатний режим. Непогано було б додати в пральний порошок трохи гліцерину.
3
Під час ручного прання речі не можна терти. Віджимати можна за допомогою махрових рушників, вологе виріб слід добре розчесати щіткою.
4
Речі з мохеру можна замочувати, прати слід окремо один від одного.
5
Не можна сипати пральний порошок прямо на річ, так як це може зіпсувати колір.
6
Також прати речі з мохеру можна з додаванням шампуню (бажано м'якого).
7
Якщо при пранні річ звалялася, то її слід замочити в 10 літрах води, в яку слід додати три столові ложки нашатирного спирту, дві столові ложки горілки і одну столову ложку скипидару.
8
При полосканні речей для збереження колірної гами слід додати трохи оцту або лимонної кислоти. А для додання блиску тканини можна додати пару столових ложок гліцерину.
9
Купуючи вироби з мохеру , слід ретельно вивчити інструкцію на ярличку. Після першої шкарпетки або відразу ж після покупки рекомендується повісити виріб у ванній кімнаті для того, щоб виріб розправився.
10
Зберігати речі їх мохеру потрібно на вішалках з м'якими плічками (завдяки цьому, речі протягом доби повернуть первісну форму).
11
Речі повинні висіти тільки в добре провітреному приміщенні або шафі.
12
Після прання речі з мохеру сушити потрібно при кімнатній температурі (уникаючи попадання прямих променів). Невеликі забруднення можна видалити за допомогою щеткі.Правільний догляд за подібними речами збереже надовго первісну красу виробів.