Як навчитися грамотно стрибати.

Стрибок сам по собі - показник не просто сили ніг, а гармонійного розвитку організму в цілому. Справа в тому, що в правильному стрибку важливу роль відіграє все, починаючи з ніг і закінчуючи вестибулярним апаратом.
Інструкція
1
Розвивайте руки і плечі. Стрибок складається з трьох рівнозначних компонентів: поштовху, поведінки в повітрі і маха руками. Тому, крім очевидних вправ на розвиток ніг, потрібно приділити Бльшое увагу розтяжці м'язів в цілому і розробленості плечей зокрема. Встаньте спиною до шведської стінки і візьміться за перекладини трохи нижче плечей так, щоб долоня була зверху. Якщо ви спробуєте присісти в цьому положенні, то відчуєте як плечовий суглоб майже повністю змінює своє положення. Поступово звужуючи руки і намагаючись сісти ви будете відчувати все більший дискомфорт, але при цьому - все більше розвивати рухливість суглоба, яка вам знадобиться при маху.
2
У поштовху найважливіше імпульс. Безумовно, «стандартне» виконання стрибка знає кожен: підняти руки вгору, відвести назад, зігнути коліна, махнути вперед і одночасно з тим стрибнути. Однак підводних каменів куди більше, ніж здається на перший погляд. По-перше, ривок потрібно робити не просто руками, а плечима в цілому, задіюючи також м'язи спини: це дозволить задати більш сильний поштовх і при цьому дотримуватися ідеального кута для польоту в довжину - 45 градусів. По-друге, важливо домогтися синхронізації ніг і рук: ваше тіло в момент замаху перетворюється на стиснуту пружину, і виприг являє собою насамперед «вибуховий» розкриття, що поєднує відштовхування ногами і мах руками.
3
У польоті відштовхніться ще раз. Як не дивно, але відштовхнутися від повітря цілком реально. Принцип полягає в тому, що після маха руками вперед під час поштовху, будучи в піковій точці траєкторії ви повинні так само різко відвести руки назад - подібний рух використовується в плаванні. Ноги після поштовху повинні злегка піджати до грудей, і в момент маху руками - «вистрліть» вперед. Правильно поєднавши обидві дії, ви отримаєте додатковий імпульс вже в польоті, який дозволить виграти вам до 30 сантиметрів довжини.
Зверніть увагу
Приземляйтеся тільки на шкарпетки. Це технічно і безпечно.
Корисна порада
В польоті не відводите корпус назад. Ривок ногами і спрямований вперед корпус скомпенсіруют мах руками назад, щоб ви не впали на спіну.Чтоби зберегти напрямок корпусу, другий мах робіть через низ. Ви повинні будете приземлитися в положення, після якого відразу зможете стрибнути ще раз.