Як зробити рівневий стеля з гіпсокартону.

Уже давно гіпс застосовується як оздоблювальний матеріал в будівництві і дозволяє виготовляти архітектурні елементи, профільні деталі, красиві орнаменти. Особливо часто гіпс використовується при створенні спеціальних панелей для оформлення стелі.
Вам знадобиться
  • - Набір гіпсокартонних панелей;
  • - дриль;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - схил;
  • - молоток.
Інструкція
1
Провесьте стеля , відзначивши його початковий рівень. При нерівній поверхні можна буде відрегулювати рівень чистого стелі зменшенням або збільшенням товщини панелей. За допомогою гнучкого рівня відзначте місця кріплення олівцем, звіряючись з показаннями лінійки. Після промеров і розмітки стелі приготуйте і подгоните панелі по необхідним розмірам.
2
Просвердлите дрилем на поверхні стелі отвори під кріпильні шурупи, потім в них забийте дерев'яні або пластикові пробки і прикріпіть до панелям. Розташовувати гіпсокартонні панелі слід з перекриттям кімнати по всій ширині. Якщо приміщення дуже велике, можна чергувати широкі рейки з більш тонкими.
3
Покрийте гіпсокартонними панелями поверхню стелі. Розмістіть їх під потрібним нахилом. Крайні біля стін прибиваються до останніх впритул. Для рівневого стелі між панелями допустима відстань має бути від 50 до 75 см.
4
Використовуйте спеціальні скоби з комплекту з однією або двома сторонами для надійного кріплення рівневого стелі. Прикрутите їх до панелей. У вузьких приміщеннях краще кріпити такі конструкції поперек кімнати, щоб не було відчуття того, що простір звужується ще більше. Після закінчення установки панелей по периметру стеля оформляють оздоблювальної планкою.
Зверніть увагу
Гіпсокартон стійкий до впливу вологи, тому він легкий у використанні в приміщеннях з підвищеною вологістю. Також готовий гіпсокартон не страждає від наслідків навали грибків і бактерій, не виділяє ніяких шкідливих речовин.
Корисна порада
Гіпсокартонні панелі або рейки для стелі зазвичай мають розміри від 600 мм в довжину. Даний розмір дозволяє встановлювати додаткові стельові світильники і стандартне гармонійне освітлення. Широкий вибір наявних у продажу гипсокартонових стельових панелей може задовольнити навіть найвибагливіших споживачів. Також є моделі, які виробляються в різних стилях: від бароко до сучасної готики. Можна навіть замовити панелі з різним малюнком: це можуть бути тварини, квіти, птахи, листя та інші мотиви.