Як навчитися капуеро.

Капоейра (капуеро, капоера) - фантастично красиве і ефективне бойове мистецтво, що має більше спільного з танцем, ніж з бійкою. Зародившись в Бразилії, воно швидко дістало всесвітнє визнання.
Вам знадобиться
  • - спортивний одяг;
  • - бажання.
Інструкція
1
Виберіть стиль капоейри, якому хочете навчитися. Їх існує декілька. Ангола - рухи відбуваються повільно, це «нижня техніка»: гравці майже повзають по землі, напівприсівши, під барабанний ритм. Режінал - видовищний, акробатичний стиль, з високими стійками і різкими рухами. Бенгела є змішення стилів режінал і ангола. Макулеле - це свого роду ритуальний танець з короткими палицями; удари гравці здійснюють правою рукою, завершуючи кожен ритм барабана.
2
Якщо ви чуєте про цей вид бойових мистецтв вперше, почніть з першого рівня - вивчення основних переміщень і стійок. Взагалі, всю техніку капоейри можна умовно розбити на три рівні: другий - перевернуті положення, виконання стійок і положень на руках і третій - ударна техніка.
3
Разучите основні елементи капоейри. Це джинга, раштейра, реле. «Джинга» в перекладі з португальської означає «розгойдується хода». Це не статична стійка, а безперервний рух, маятниковий крок, при якому вага тіла переміщується з однієї ноги на іншу. Раштейра - це рух-підсікання, виповнюється будь ногою і використовується для швидкого заходу за спину противника. Реле - обертальне переміщення, що дозволяє швидко міняти рівень рухів зверху вниз і знизу вгору, моментально наблизитися до супротивника або віддалитися від нього. Основна стійка капоейри дуже низька, ноги широко розставлені.
4
Щоб займатися капоейрою, не потрібно спеціальна підготовка, хоча хороша спортивна форма не завадить, особливо корисні будуть навички акробатики. Капоейра відмінно вчить володіти власним тілом, концентруватися, розвиває гнучкість і координацію, пластику і відчуття ритму. Це мистецтво з дивовижною енергетикою, до якого важко залишатися байдужим.
Корисна порада
Переважаючих рівнів атаки в капоейрі два: нижній і верхній (підсічки і удари по ногам противника і удари ногами в область голови). Захист здійснюється за допомогою поворотів і ухилів, жорсткі блоки не ставляться - удари противника проводяться за рахунок обертальних рухів. Велика частина базових рухів капоейри виповнюється в безконтактної формі.