Як вибрати цуценя такси.

Такса - порода мисливських норних собак, здатна прекрасно уживатися в звичайній міській квартирі. Це весела, дружелюбна собака, що володіє справжнім почуттям гумору і схильна побешкетувати. З таксою вам навряд чи буде нудно - це прекрасний товариш для ігор і прогулянок. Крім того, ці собаки охайні, практично не мають підшерстя - їх шерсть не волає алергію, з ними легко подорожувати. У цієї породи безліч переваг. Залишилося тільки вибрати цуценя .
Інструкція
1
Навіть якщо ви купуєте собаку не для участі у виставках, перегляньте кілька приплодів. Перше, на що слід звернути увагу - в якому стані знаходиться послід, в чистоті Чи міститься мати і щенята. Вони повинні бути доглянутими, без ознак недоїдання. Вам має сподобатися не тільки щеня, але і його мати. Не факт, що він виросте схожим на неї як дві краплі води. Якщо мати чемпіон, немає гарантії, що та цуценята також будуть чемпіонами та успішно брати участь у виставках.
2
Визначте, якої статі собака вам потрібна, дівчинку або хлопчика ви хочете. Пси зазвичай більші, ніж суки, особливо у такс великих порід. Виростають хлопчики більш активними, впертими, мають прагнення до домінування, але на полюванні показують кращі результати. У сук тічка буває двічі на рік по 3 тижні. За характером вони більш поступливі і ніжні, а, крім того, не такі заклопотані сексуально, як пси.
3
Огляньте послід. Обраний щеня не повинен бути гіперактивним, але і засипати на руках у вас, незнайомої людини, теж не повинен. Шкурка у нього повинна бути блискучою, сам він - вгодованим, але не товстим. Огляньте і промацайте хвіст - на ньому не повинно бути заломів і ущільнень. Переверніть на спинку. Животик на дотик м'який і пупочное колечко не виділяється - це добре. Перевірте лапи, натисніть подушечки, подивіться між «пальчиками» - шкіра і шерсть на них повинні бути сухими та чистими. На задніх лапах у такс по 4 пальці, але якщо і 5, то нічого страшного, собакам вони не заважають.
4
Тепер погляньте на мордочку малюка. Очі у нього повинні бути ясними, сухими і чистими, без виділень і не гноїтися. Вуха - без запаху, сухі і чисті, ніс - мокрий і чистий. Це ознаки того, що цуценя здоровий. До 1,5-2 місяців, коли цуценят продають, у них повинні бути вже зуби, перевірте, щоб прикус був правильним.
5
Щеня від заводчика повинен бути клеймо. Клеймо, зазвичай, ставиться на паховій складці або на внутрішній поверхні вуха. Перевірте, щоб воно відповідало тому, що зазначено в щенячого картці.
Вирішили завести собаку: вірного друга, породистого щеняти і хорошого мисливця ?! Ви прийняли правильне рішення, якщо зупинили свій вибір на таксі. Як же відрізнити справжню таксу від помісі? За якими критеріями слід відбирати цуценя такси? І де знайти породистого собаку?
Інструкція
1
Визначитися, яку різновид такси ви хочете завести. За розміром такси бувають: великі (стандартні), середні (мініатюрні), і карликові (кролячі). За типом шерсті: гладкошерсті, жескошерстние і довгошерсті. Вивчіть літературу, поспілкуйтеся з власниками та заводчиками, щоб підібрати ідеальний для себе варіант.
2
Ви можете вибрати цуценя в одному з клубів РКФ (Російської Кінологічної Федерації) або купити таксу на пташиному ринку. Останній варіант буде, безумовно, дешевше (від 1000 р.), Однак на ринку вам ніхто не дасть гарантій, що з симпатичною собачки виросте справжня такса. Та й продавця або перекупника цуценя ви можете і не знайти в разі «непорозуміння». Втім, не всім власникам такса необхідна для перемог на виставках.
3
Якщо ж ви готові і в своєму розпорядженні засобами, бажаєте виростити справжнього чемпіона, а на посліді своєї породистої такси плануєте непогано заробити, тоді вам пряма дорога на виставки собак. Виберіть вподобану вам собаку-виробника, а краще не одну. Поговоріть з заводчиком, дізнайтеся про плани на потомство. Більше того, подивіться на батька майбутніх щенят, ознайомтеся з його родоводу. Якщо все влаштовує, робіть заявку на цуценя і чекайте. Результат повинен виправдати всі очікування. Ціна на породистих щенят такси з підтвердженою родоводу може починатися від 7000 р.
4
Ще один варіант - знайти заводчика-професіонала по оголошеннях або через знайомих. Безумовно, така реклама коштує дешевше і сама такса обійдеться вам від 4000 р. Але й тут не слід брати цуценя такси з першого ж побаченого посліду. Обійдіть кількох заводчиків, вибирайте не поспішаючи. Придивіться і до самого заводчику, зверніть увагу на чистоту його будинку, зовнішній вигляд матері цуценят. Акуратність господаря вкаже на належну турботу і догляд за вихованцями. Якщо сука вам сподобалася, є шанс, що обраний щеня буде схожий на батька. Вартість такси визначається заводчиком згідно середніми цінами на дану породу. Купуючи 2-місячного чистокровного цуценя такси у заводчика, уважно огляньте клеймо РКФ на внутрішній поверхні вуха (іноді на паховій складці). Клеймо на щеня - зазвичай воно містить три букви і три цифри - строго повинно відповідати записи в щенячого картці.
5
І, нарешті, якщо вам потрібна мисливська такса в якості робочої собаки, краще звернутися в товариства мисливців і рибалок у вашому місті. Бажано, щоб батьки майбутнього вихованця були «робочими» таксами, тому що ці якості завжди передаються у спадок. Мисливські такси коштують не так дорого як собаки з чемпіонського посліду (від 2000 р.), Але вони не завжди мають клеймо і щенячью картку.
6
Отже, з щеням такси ви визначилися. Тепер залишилося оглянути його і упевнитися в правильності вибору. Перевірте чи чисті у цуценяти вуха, чи немає нагноений в очах. Такса не повинна кульгати, лякатися звуків або боятися вас. Огляньте зуби собаки. Правильний прикус собаки - ножицеподібний, причому зверху і знизу має бути по шість рівних різців. Щеня в 3 місяці повинен бути щеплений, що підтвердить персональний ветеринарний паспорт. Після введення вакцини позначка про щеплення ставляться в даний документ, завіряються печаткою та підписом ветлікаря із зазначенням дати. Але найголовніше - малюк повинен вам сподобатися з першого погляду.