Як посадити блакитну ялину. Як Пасадена з насіння блакитну ялини.

Важливо пам'ятати, що ялина колюча блакитна - це не самостоят ялина ний вид, а один з підвидів звичної всім ялини колючої - дерева із зеленою хвоєю. З насіння можуть проклюнуться зелені, зеленувато-блакитні і синьо-сірі пагони. Чим більш насичений блакитний відтінок має саджанець, тим він цінніший. Яскраво-блакитними виходять близько 15 відсотків від усіх посаджених насіння.
Вам знадобиться
  • - насіння, саджанці або живці;
  • - ящик з піском;
  • - парник або плівка;
  • - засоби для росту саджанців;
  • - торф;
  • - грунт з лісу (з-під хвойних дерев)
Інструкція
1
Якщо ви назбирали шишок біля блакитних ялин і тепер хочете виростити дерево з насіння, то зробити це можна двома способами. Перший спосіб - восени або навесні посіяти насіння в ящик з піском. Коли насіння зійде, при пікіровці можна буде вибрати рослини з блакитною хвоєю і посадити їх в родючу землю. Небезпечна суха вапняна грунт з невеликим питат ялина вим шаром. Другий спосіб - навесні, коли сонце вже прогріває землю, покласти насіння в воду на 12 годин і після розмістити їх відразу на садовій ділянці.
2
Можна влітку взяти держак з середини дерева і його верхній частині, але не з самої верхівки. Пагони беруть із бічних гілок, зберігаючи невеликий шар старої деревини, захищає держак від загнивання. Також в нижній частині живця залишають хвою. Для поліпшення коренеутворення варто обробити держак речовинами для росту (гетероауксин, Корневін і т.п.) і посадити в суміш торфу і піску в пропорції 1: 3 - спочатку желат ялина але в парник або під плівку. «Поїти» юні ялинки рекомендується часто, але не рясно. У спекотні дні треба одночасно проводити провітрювання і полив.
3
Можна відразу придбати саджанці (головний плюс - вже буде зрозумілий колір хвої). Спочатку їх слід посадити в теплиці або парнику, створивши велику вологість. Ефект досягається завдяки емкостям з водою або спеціальною туманообразующей установці.
4
Юні деревця треба висаджувати в пухку, добре проникну воду і повітря грунт з товстим шаром дренажу. Не допускайте застою води - ялиночки можуть пожовтіти. Н ялина зя використовувати ділянки з-під картоплі, кукурудзи та інших культур, схильних до грибкових хвороб, так як блакитна ялина дуже чувствит ялина на к грибків і швидко заражається ними через грунт. При посадці желат ялина але підмішати до наявної грунті «дикий» - взятий в лісі з-під вічнозелених дерев - грунт.
Зверніть увагу
Блакитна ялина росте повільно, але може досягти висоти понад сорок метрів і діаметра стовбура близько півтора метрів.
Корисна порада
Пам'ятайте, що блакитна ялина погано переносить морози, тому перші два роки в зимовий період деревця варто вкривати.