Як дізнатися тактову частоту процесора.

Давно минули ті часи, коли частота процесора була написана в його назві. Помінялися технології процесорів, зросла конкуренція, і компанії стали ховати частоту, показуючи публіці лише якісь рейтинги, придумані в самій компанії.
Інструкція
1
Проте, за кожним умовним рейтингом стоїть цілком звичайна тактова частота. Зараз на ринку процесорів два основні конкуренти - це компанії Intel і AMD. У кожної з них своя лінійка процесорів і свої позначення. І хоча виробники вже не приховують справжню частоту процесора , якщо вона не названа, її можна дізнатися на сайтах виробників http://www.intel.com і http://www.amd. com.
2
Якщо ж процесор вже встановлений в комп'ютер, то побачити його частоту можна при включенні. У тому випадку, якщо при включенні, комп'ютер показує логотип материнської плати, треба натиснути Tab і з'явиться екран POST, на якому видно модель процесора . Правда, не всі версії БІОС відображають при цьому його частоту.
3
Ще дізнатися частоту процесора можна натиснувши правою кнопкою миші на "Мій комп'ютер" і вибравши «Властивості». У вкладці «Загальні» можна побачити тип процесора і його частоту.
4
Однак найбільш повну інформацію про процесор можна отримати, скачавши невелику безкоштовну програмку CPU-Z з сайту виробника http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html. Скачайте архів і розпакуйте його. Програма не вимагає установки, просто запустіть файл cpuz.exe, і ви отримаєте вичерпні дані про своє процесорі. Тут можна побачити не тільки тактову частоту і назва моделі, а й тип ядра, ревізію, Степінг, напруга живлення, техпроцес, за яким проведений процесор, кількість ядер, підтримувані інструкції, частоту шини, розміру кеша і багато іншого. Крім того програма дає повні дані і про материнську плату, пам'яті і відеокарти.
5
Крім CPU-Z інформацію про процесор можна дізнатися і за допомогою інших діагностичних програм, таких, як SiSoft Sandra, Aida, Everest і т.д.
Не завжди число, вказане у маркуванні процесора , відображає його тактову частоту. Нерідко виробники вказують цей параметр зовсім не в мегагерцах, а в особливих одиницях, зрозумілих тільки їм, і результат в них виходить навмисно завищеними. Особливо грішить цим фірма VIA.
Інструкція
1
Дізнатися, на якій частоті процесор працює насправді, можна, зайшовши в утиліту CMOS Setup. Для цього, відразу після включення або перезавантаження комп'ютера почніть багаторазово натискати клавішу "Delete" або "F2" (залежно від типу материнської плати). Продовжуйте натискати цю клавішу до того моменту, поки не запуститься CMOS Setup. Виберіть у меню пункт "Frequency/Voltage Control". Серед виведеної на екран інформації ви побачите в тому числі і частоту процесора. Не міняйте значення ніяких полів у цьому розділі, якщо не знаєте, що вони означають, і до яких наслідків може привести їх ізмененіе.Теперь два рази натисніть клавішу "Escape", а потім - "Y", і ваш комп'ютер почне завантажуватися як звичайно.
2
Якщо для перевірки модулів оперативної пам'яті на справність ви користуєтеся програмою Memtest86 +, з її допомогою можна заодно і дізнатися точну частоту, на якій працює процесор. Вона відображається в лівому верхньому кутку екрану.
3
В операційній системі Linux інформація про тактовій частоті процесора виводиться на екран під час завантаження. Якщо ви не встигли її прочитати, спеціально перезавантажувати комп'ютер абсолютно необов'язково. Досить виконати в командному рядку таку команду: cat/proc/cpuinfoВ відповідь ви отримаєте перелік параметрів процесора свого комп'ютера, серед яких буде і тактова частота.
4
Учасники операційної системи Windows можуть отримати інформацію про частоту процесора за допомогою невеликої утиліти CPU-Z. Ознайомитися з нею і завантажити її можна на наступній сторінці: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
5
Деякі комп'ютери (в основному, ноутбуки) здатні динамічно змінювати тактову частоту залежно від навантаження на процесор. Періодично виконуючи команду cat/proc/cpuinfo в Linux або запускаючи програму CPU-Z в Windows, ви можете відстежувати її зміна в реальному времені.Следует враховувати, що в комп'ютерах, що мають функцію динамічного управління тактовою частотою, робота процесора на зниженій частоті не є ознакою шахрайства з боку його виробника.