Як зробити бабу ягу.

Баба Яга - втілення дрімучого російського лісу. Вона знаходиться на кордоні двох половин: Життя і Смерті, Добра і Зла, Світла і Темряви. Де добро - ліс білий, а там, де зло - він чорний. На боці добра - сонце, як символ життя, а на стороні зла - місяць, символ ночі і смерті. Клубок в руці у що задумалася Баби Яги - це символ Яги-дарувальниці. Часто клубком вона допомагає знайти героям шлях до розгадки. Наприклад, Івану-царевичу вона допомагала відшукати лігво Кощія Безсмертного. А вид її задумливий тому, що вона вирішує, кому допомагати, а кого в грубку садити.
Вам знадобиться
  • Шишка, пластилін, хустку, тканину, папір.
Інструкція
1
Візьміть пластиковий або картонний стаканчик - це буде ступа. Гілочками зробіть її схожою на казкову за допомогою клею або пластиліну. Мітлу можна зробити з гілочки або соломинки, прив'язавши нитками до одного кінця кілька хвоїнок з сосни.
2
Далі знайдіть соснову шишку з хвостиком, візьміть кілька ниток для в'язання та укладіть між лусочками - це голова Баби Яги.
3
Хусткою може стати шматочок тканини. Очі намалюйте на папері і приклейте, руками нехай будуть гілочки.
4
Голову і руки прикріпіть на ялинової шишки пластиліном - це тулуб.
5
На дно ступи покладіть папір, щоб Бабу Ягу було видно, і посадіть її в ступу, приклеївши до рук мітлу.
Баба-яга - казковий персонаж з міфології древніх слов'ян. Згадується в багатьох слов'янських казках, в більшості випадків буває негативним персонажем. Зазвичай вона відома як відьма, потворна баба. Але, незважаючи на свою чаклунську сутність, часто допомагає герою.

Типова Баба-яга

Баба-яга завжди горбата, маленька бабуся в довгій спідниці, з стирчать на всі боки волоссям з-під хустки. У більшості випадків у неї довгий потворний ніс і неприємний скрипучий голос. Саме такою її можна побачити на всіх картинах і фото.
У всіх казках і міфах є типовий для Баби-яги зовнішній вигляд і набір атрибутів.
Незмінним житлом Баби-яги завжди була хатинка на курячих ніжках. Також образ Яги не представляється без ступи, яка використовується як засіб пересування, і мітли в руках. До речі мітла іноді використовувалося їй як самостійний вид транспорту, адже Баба-яга - це, перш за все, відьма, а в казках все відьми літали на мітлах.

Негативний образ Баби-яги

Швидше за все, спочатку Баба-яга була уособленням світу мертвих. Її часто називають «Баба-яга - кістяна нога». Це символізує, що вона однією ногою стоїть в потойбічному світі. Хатинка без вікон, без дверей - передбачає гроб.Древніе слов'яни ховали померлих, а ставили труни на спеціальні стовпи, які обкурювали димом - це одна з версій походження фундаменту хатинки. За іншою версією труни ставили не на стовпи, а на пні, що мають великі коріння, нагадують курячі ноги. Також курячої ногою у слов'ян називався перехрестя доріг, таке місце вважалося згубним, небезпечним, там накопичувалася нечисть. Паркан навколо будинку Баби-яги зазвичай побудований з людських костей.Такой вигляд і спосіб життя Баби-яги сам по собі лякаючий. До того ж міф про Язі обріс різними повір'ями, що вона заманює до себе добрих молодців, щоб з'їсти їх, викрадає маленьких дітей і смажить їх на лопаті.

Позитивний образ Баби-яги

В іншій інтерпретації, незважаючи на те що Баба-яга відьма, чаклунка, злісна істота, вона представляється в образі господині лісу. Якщо цю господиню задобрити, то вона багато в чому може допомогти, так як живе вона довго і знає много.В казках і фільмах зазвичай до Бабі-язі звертається добрий молодець, якому вже ніхто допомогти не може. А вона ніби як і зла стара, але знає вихід із будь-якої ситуації. Якщо добрий молодець виявиться гідним, чарівним і цілеспрямованим, зможе сподобатися Язі, то вона може подарувати йому який-небудь чарівний предмет.
Коли Баба-яга допомагає комусь, її образ представляється таким, що всі її злодіяння - далеке минуле або безпідставні чутки, а насправді вона добра мудра стара, просто дуже самотня.
В хатинці Баби-яги майже завжди присутня піч. Піч у слов'ян - символ домашнього вогнища, тепла, захисту від холоду. Тобто, вона гостинна хозяйка.По суті, у всіх казках немає ніяких підтверджень злостивості Баби-яги. Є тільки вигадки про неї. А на ділі як таких злодіянь вона не вчиняє.