Як оформити колодязь.

Колодязь у дворі - це дуже зручна і просто незамінна річ. Хочеться, щоб він ще й був окрасою двору, враховуючи всі особливості даної площі. Допомогти в цьому питанні може ландшафтний дизайнер, але не у всіх є можливість скористатися його послугами. В такому випадку все можна зробити самому.
Вам знадобиться
  • - стругані дошки;
  • - дерев'яні колоди діаметром 10-15 см;
  • - керамічна плитка;
  • - кольорові фарби, пензлі, лак по дереву ;
  • - декоративні рослини;
  • - полірована галька.
Інструкція
1
Варіант 1Обично для колодязя роблять шахту і вибудовують її ще на кілька метрів вгору. Для того, щоб колодязь прослужив довше, його оббивають струганной дошками, але їх можна красиво скласти і продумати дизайн, який прослужить багато років. За допомогою фарб і пензля можна оформити дерев'яні дошки по будь-якому смаку, а пізніше закріпити малюнок лаком. Таке оформлення буде дуже оригінальним і досить довговічним.
2
Варіант 2Для колодязя буде цілком доречно зробити невелику альтанку, яка послужить йому і будиночком. Якщо альтанка буде виконана з дерева, то сам колодязь можна оформити невеликими колодами діаметром 10-15 см, склавши один на одного. Такий дизайн підійде біля невеликого будиночка або більше до сільському стилю.
3
Варіант 3часті в місцях, де з землі б'є вода, ростуть вологолюбні дерева, наприклад, верба. З часом буде дуже красиво, коли гілки вже дорослого дерева почнуть звисати і давати прохолодний притулок криниці, і тим, хто до нього приходить за ключовою водою. Навколо можна облаштувати місце декоративними квітами.
4
Варіант 4Наземную частина колодязя також можна задекорувати відполірованої галькою різних кольорів. Таким чином можна викласти різні малюнки, орнаменти або просто кольорові переходи, які радуватимуть око.
Зверніть увагу
Місце біля колодязя повинно бути вільним, а земля твердою і не прогинатися. Тому рекомендується зменшити рослинність навколо колодязя і використовувати декоративні квіти в горщиках.
Корисна порада
Важливо пам'ятати про те, що місце вашого творчого пориву - колодязь, з нього люди будуть брати воду, і насолоджуватися її чистотою і прохолодою, тому потрібно враховувати зростання людини при будівлі альтанок і будиночків для колодязя, а також висоту бордюру, щоб діти не могли туди перекинутися.