Як отримати Шенгенську візу до Франції.

Франція є учасницею Шенгенської угоди. Якщо ви вирішили відправитися в цю країну і маєте російське громадянство, вам буде потрібно віза. Отримати її можна, звернувшись в туристичне агентство або самостійно, підготувавши необхідні документи. Їх потрібно буде віднести в один з французьких візових центрів, які розташовані в Москві, Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі.
Вам знадобиться
 • - закордонний паспорт;
 • - ксерокопії розвороту закордонного паспорта (2 примірника). Якщо діти вписані в ваш закордонний паспорт, знадобляться ксерокопії сторінок з їх даними;
 • - 2 кольорові фотографії 3,5 Х 4,5 см на світло-блакитному або світло-сірому тлі;
 • - старі закордонні паспорти (якщо в них є візи);
 • - ксерокопії шенгенських віз (за наявності);
 • - ксерокопія внутрішнього паспорта;
 • - анкета;
 • - бронь готелю (запрошення);
 • - проїзні квитки в обидва кінці;
 • - страховий поліс з покриттям від 30000 євро (оригінал, копія);
 • - підтвердження наявності фінансових коштів з розрахунку 50 євро на людину в добу;
 • - оплата консульського збору в розмірі 35 євро.
Інструкція
1
Насамперед переконайтеся в тому, що закордонний паспорт буде дійсний не менше трьох місяців з дня вашого повернення з подорожі.
2
Вивчіть анкету, пройшовши за посиланням - http://www.ambafrance-ru.org/IMG/pdf/Formulaire_SCH_eng.pdf. Заповнити її можна на комп'ютері або від руки друкованими літерами. Вона повинна бути англійською або французькою мовами. Коли анкета буде готова, підпишіть її та наклейте в відведене місце одну фотографію. Другу потрібно прикріпити скріпкою.
3
Документи подаються за попереднім записом або в порядку живої черги. Проте краще записатися заздалегідь на сайті візового центру або за телефоном: (495) 504-37-05. Він працює з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00.
4
Якщо ви їдете на запрошення, воно має бути завірене в міській мерії. Прикладіть до основних документів оригінал і копію, а також, ксерокопію паспорта або посвідки на проживання запрошує (якщо він не є громадянином Франції). У випадку відвідування родичів, будуть потрібні документи про спорідненість (свідоцтво про шлюб, народження і т.д.).
5
Підтвердити наявність достатніх фінансових коштів можна довідкою 2 ПДФО, випискою з банківського рахунку або з рахунку міжнародної кредитної картки. Копії кредитних карт, дорожні чеки, готівкові гроші і довідки про обмін валюти не приймаються до уваги.
6
Учням потрібно представити довідку з навчального закладу, студентський квиток і спонсорську лист з підтвердженням доходу особи, що фінансує поїздку.
7
Непрацюючим громадянам і пенсіонерам знадобляться спонсорський лист, документ про наявність у спонсора необхідних фінансових коштів і копія пенсійного посвідчення.
8
Дітям до основних документів потрібно додати оригінал і копію свідоцтва про народження та нотаріальну довіреність від батьків, роздільну виїзд під Францію та інші країни ЄС (навіть якщо дитину супроводжують обоє батьків).
9
Якщо ви їдете з дитиною удвох, необхідно буде докласти довіреність від вас, вашого чоловіка (дружини) та копію розвороту його (її) внутрішнього паспорта.
10
Якщо дитина їде з супроводжуючим, буде потрібно оригінал і копія нотаріальної довіреності від обох батьків, копії їх внутрішніх паспортів та письмове підтвердження згоди супроводжуючого.
11
Якщо один з батьків відсутній, необхідно представити підтверджуючі документи - довідку з поліції, рішення суду про позбавлення батьківських прав та т.д.
12
Майте на увазі, що документи повинні лежати в наступному порядку: - візова анкета; - запрошення; - медичний поліс; - квитки в обидва кінці; - довідка від роботодавця та інші фінансові документи; - копія розвороту закордонного паспорта; - бронь готелю; - копії шенгенських віз.
Зверніть увагу
Сайт Французького Сервісного Візового Центру в Москві - http://www.francevac-ru.com/russian/index.aspx
Корисна порада
Якщо ви збираєтеся проживати в орендованому житлі, до основних документів потрібно додати оригінал і копію договору оренди, копії документів про оплату власником нерухомості податків та копію його ID.Срок оформлення візи становить від 3 до 5 робочих дней.Деті до 6 років звільняються від оплати консульського збору.