Як захистити атмосферу: методи і засоби.

Важливу роль у справі охорони навколишнього середовища займає захист атмосфери. Будь-який з нас може помітно знизити свою частку в створенні викидів в неї. Дійте самі, подавайте приклад іншим, і ваш внесок у загальну справу по збереженню миру навколо нас стане значним.
Інструкція
1
Задумайтесь, яким видом транспорту ви користуєтеся. Ваша частка шкідливих викидів в атмосферу більше залежить не від того, на якому принципі працює використовуваний вами транспорт (тобто, чи використовує він електричний двигун або двигун внутрішнього згоряння), а від того, яка частина його потужності доводиться на вас. Знайдіть в інтернеті дані про потужність того чи іншого транспортного засобу, а кількість одночасно перебуває у його салоні людина порахуйте самостійно. Поділіть перше на друге, і ви дізнаєтеся, яка потужність споживається, коли ви переміщується на цьому транспортному засобі на роботу або додому.
2
Проведіть такий аналіз щодо відомих вам видів транспорту повсякденного використання: велосипедів, мопедів, мотоциклів, автомобілів, автобусів, тролейбусів, трамваїв, поїздів метро, електричок. Для велосипеда потужність, що розвивається людиною, прийміть за 100 Вт. Ви виявите, що найбільш оптимальним в цьому відношенні є велосипед, трохи гірше - громадський транспорт, ще трохи гірше - мопед, а найгірші показники виходять у відношенні автомобіля.Помніте, однак, що мопед з двотактним двигуном використовувати небажано, оскільки він виділяє в атмосферу продукти згоряння не тільки палива, але і масла. Але з іншого боку, у старих мопедів є одна перевага: на відміну від сучасних скутерів, вони дозволяють іноді вимикати двигун і їхати, обертаючи педалі, як на велосипеді. Частіше користуйтеся на такому мопеді цим режимом.
3
Подумайте, які кроки можете зробити для захисту атмосфери особисто ви. Не поспішайте здавати автомобіль в утиль - в тому, щоб просто мати його, немає нічого поганого. Просто не користуйтеся ним кожен день. Наприклад, добиратися до роботи і з роботи в громадському транспорті або на велосипеді (заодно ви уникнете пробок), а машиною користуйтеся тільки для далеких поїздок, наприклад, на дачу і з дачі.
4
Деякі автолюбителі їздять на своїх автомобілях тільки влітку, а на зиму здійснюють їх консервацію. Подумайте, чи не почати вам чинити так само. Цим ви не тільки зробите свій внесок у захист навколишнього середовища, а й значно продовжите термін служби транспортного засобу, оскільки під час зимових поїздок його знос йде значно інтенсивніше.
5
Якщо у вас вдома є кондиціонер, пам'ятайте: за день він витрачає більше енергії, ніж комп'ютер, пральна машина, мікрохвильова піч і всі лампочки (навіть якщо вони не енергозберігаючі) разом узяті. Не користуйтеся їм без необхідності. Частіше використовуйте замість нього вентилятор. Те ж стосується і величезного плазмового телевізора: дивіться на ньому тільки фільми, які цього заслуговують, а для повсякденного перегляду новин користуйтеся апаратом з невеликим екраном.
6
При розрахунку споживання електроенергії побутовими приладами приймайте в розрахунок не тільки їх потужність, але і тривалість їх роботи протягом дня. Незважаючи на те, що потужність, споживана мікрохвильовою піччю висока, при розігріванні їжі її включають всього на одну хвилину. Потужність того ж плазмового телевізора в три-чотири рази менше, зате дивляться його кілька годин на день.