Як замінити електропроводку в квартирі. Як замінити електропроводку в квартирі.

Заміна електропроводки - досить складний вид робіт, що вимагає відповідних навичок, а також дотримання техніки безпеки. Якщо ви зважилися виконати дану роботу самостійно, обов'язково візьміть до відома всі необхідні рекомендації.
Вам знадобиться
  • - Гумові рукавички;
  • - плоскогубці;
  • - алебастр;
  • - перфоратор;
  • - викрутка;
  • - папір та олівець.
Інструкція
1
Складіть план електропроводки для здійснення її правильної та безпечної заміни. За допомогою цього можна також уникнути зайвих витрат на переробку роботи або усунення неполадок. План електропроводки, звичайно ж, завжди є індивідуальним для кожної окремої квартири, тому необхідно вивчити його у всіх тонкощах. До початку робіт відключіть в квартирі напругу.
2
Видаліть стару проводку. Це неважко, якщо вона розташована під штукатуркою. Добре дерните за кінці проводів і видаліть над проводом шар штукатурки за допомогою ручного інструменту або перфоратора. У тому випадку, якщо дроти знаходяться під підлогою або в бетонній стіні і не піддаються, обріжте їх.
3
Почніть прокладати нову проводку. Варіантів кілька. Ви можете прокласти в штробі старої проводки нову або ж заново проштробити стіни. Необхідно ретельно ізолювати спайки або відкриті скрутки. Обов'язково стежте за збігом квітів проводів. З їх допомогою вам буде зрозуміло, де знаходиться фазовий провід. При цьому в світильниках його обов'язково потрібно підключити до центрального контакту у патрона.
4
Покладіть нові дроти в штроби і закріпіть алебастром. Після цього замазажьте штробу гіпсовою сумішшю або цементним розчином і зашпатлюйте. При необхідності заміни проводки в приміщенні санвузла потрібно зробити це тільки після попередньої установки за межами приміщення розділового трансформатора, що має подвійну ізоляцію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EIxrnd41GPY
Зверніть увагу
Існує кілька способів виконання монтажних робіт: відкритий, прихований і комбінований. При виборі відповідного способу монтажу електропроводки потрібно стежити не тільки за власними уподобаннями, а й за індивідуальними особливості будівлі, а також нормами і правилами ПУЕ та ГОСТу.
Корисна порада
Ніколи не перевантажуйте електричний вихід дуже великою кількістю проводів або приладів. Це може спалити запобіжник або вивести проводку з ладу. Якщо ви бачите будь-які ознаки можливої небезпеки, наприклад, іскри, негайно зв'яжіться з електриком. Якщо ваші дроти занадто старі, або якщо на них відсутній ізоляція, зробіть їх негайну заміну.