Як побудувати гроубокса. Гроубокса своїми руками.

Як важливо в наші дні дотримуватися здорове харчування, але не завжди можна бути впевненим у якості тих продуктів, придбаними в магазинах. Тому все частіше люди замислюються над вирощуванням овочів і фруктів у себе вдома в невеликих тепличках - G-боксах. Звичайно, легше купити готовий бокс і не обтяжувати себе будівництвом, але можна і створити своїми руками будинок для ваших рослин.
Вам знадобиться
 • - стара шафа, комод, або комора;
 • - 2-3 листа ДСП;
 • - водоемульсійна фарба або фольга;
 • - електропроводка;
 • - 2-3 лампи;
 • - витяжка;
 • - пластикова труба діаметром 10 см.
Інструкція
1
Для того, щоб побудувати зручний гроубокса , потрібно визначитися з його розмірами, розрахувати висоту рослин, які ви плануєте вирощувати. Можна використовувати стару шафу, комод або ж побудувати з декількох ДСП невелику коробку, звернувши увагу на дно, яке має бути досить міцне.
2
Стінки коробки потрібно пофарбувати білою водоемульсійною фарбою або обклеїти фольгою, для світло- і тепло- відображення. Так як усередині потрібно буде підтримувати світловий день, то відразу слід подумати про світловий апараті. Рослини вимагатиме регулювати висоту освітлення, і вам постійно доведеться переносити освітлювальні прилади на іншу висоту. Саме тому буде корисним використовувати широку трубу, куди протягується проводка, і робляться отвори для ламп. Тоді регулювати висоту буде просто, не витрачаючи багато часу і сил.
3
Ємність повинна буде постійно провітрюватися, і вам буде необхідно створювати деякі кліматичні і погодні умови. Для цього можна встановити куллер у верхній частині коробки, куди буде видувати повітря, а внизу зробити кілька отворів для свіжого повітря. Наш гроубокса готовий!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=h9Ui64owkwA
Зверніть увагу
Кожна рослина має свої потреби, але важливо пам'ятати, що така домашня тепличка бути близько 2 м у висоту. Тоді буде найоптимальніша циркуляція повітря, що допоможе рослині швидко і здорово набирати продуктивну форму.
Корисна порада
1. Для кращого догляду за рослинами можна встановити термодатчики або хоча б градусник. А також зрошувальну систему, в якості якої може служити трубка з дрібненькими дірочками або простий розпилювач. Слідкуйте за вологою повітря і грунту. 2. Часто такі теплиці ніде приткнути в невеликому будинку, тому є безліч варіантів використовувати гроубокса як елемент декору. Приміром, підставка для телевізора, газетний столик, підставка під рослини або книги, а якщо ще попрацювати над зовнішнім декоруванням, то такий G-box може стати яскравим акцентом у вашому домі. І корисним і приємним.
Гроу бокс - це пристосування, призначене для вирощування різних сільськогосподарських культур, які потребують спеціалізованого догляду. Для даної конструкції обов'язкова наявність штучного освітлення, контролю температури і вологості.
Вам знадобиться
 • - готовий шафа/ДСП;
 • - фольга;
 • - термометр;
 • - гігрометр;
 • - світильник;
 • - тара для рослин.
Інструкція
1
Виготовлення гроубокса можна умовно розділити на три великі етапи: проектування, вибір і покупка матеріалів, складання.
2
Розміри гроубокса залежать від того, які рослини ви збираєтеся вирощувати. Якщо ви садите якесь вперше, то дізнайтеся його висоту в спеціальному довіднику. Потім вирішите, скільки рослин ви хочете виростити. Виходячи з кількості горщиків, розрахуйте ширину і глибину гроубокса.
3
Якщо у вас є шафа або бокс відповідних розмірів, то використовуйте його для створення гроубокса. При відсутності такого замовте ДСП необхідного розміру і зберіть бокс самі. Для цього накресліть ваше майбутнє виріб в трьох проекціях і вкажіть всі необхідні розміри. Це допоможе вам і при замовленні матеріалів, і при виборі комплектуючих.
4
Щоб підтримувати в гроубокса потрібну температуру і вологість, придбайте термометр і гігрометр.
5
Ще один необхідний предмет - лампа денного світла. Закріпіть її або у верхній частині, або у верхній частині бічної стінки. Залежно від розмірів гроубокса варіюється потужність лампи. Якщо світильник буде дуже яскравим, то він може попалити листя. Пам'ятайте, що світло необхідний рослинам не цілодобово, а в певний час. Щоб не порушувати їх життєвий цикл, встановіть таймер, який буде нагадувати вам про необхідність включати і вимикати світло в гроубокса.
6
Особливу увагу приділіть вентиляції. Для гроубокса невеликих розмірів підійде проста зовнішня вентиляція у вигляді невеликих наскрізних отворів на стінках. Якщо обсяг значний, то цього буде явно недостатньо. В даному випадку виконайте спеціальне наскрізний отвір і встановіть в нього невеликий вентилятор (можна використовувати куллер для системного блоку).
7
Зберіть гроубокса, спираючись на ваш ескіз. Оклейте фольгою. Вона прекрасно відображає світло і мінімізує втрати тепла.