Як навчитися співати на криласі. спів накліросе в парафіяльному храмі для початківців.

Згідно з тлумачним словником С.І. Ожегова клирос - це місце в церкві, спеціально відведений для півчих, яке знаходиться на узвишші по обидва боки перед вівтарем. Чи можливо простому прихожанину зайняти там своє місце? Що потрібно для того, щоб навчитися співати на криласі ?
Вам знадобиться
  • • слух
  • • голос
  • • музичну освіту (бажано, але необов'язково)
Інструкція
1
Знайдіть храм, який потребує півчих. Але знайте, якщо у вас немає музичної освіти, то, швидше за все, шлях у великий храм для вас буде закритий. Але не впадайте у відчай, поспілкуйтеся з регентом церковного хору, він пояснить вам вимоги до півчим, якщо такі є, або допоможе влитися в колектив.
2
Вивчіть хід богослужіння. Церковні обряди складні і непідготовленій людині неможливо правильно зорієнтуватися в ході церковної служби. Запам'ятайте або запишіть під час якої частини священнодійства вступає хор, які основні піснеспіви виконуються.
3
Присвячуйте хоча б годину часу в день читання церковнослов'янських книг. Вимовляєте найбільш важкі слова вголос по кілька разів, поки не зможете промовляти їх побіжно, але виразно. Під час богослужіння хор може співати молитви дуже швидко і ви повинні вміти чітко артикулювати такі тексти.
4
Вивчіть ноти. Однією з ознак професіоналізму співочого є вміння швидко читати ноти з листа. Не турбуйтеся, якщо не все буде ідеально виходити з першого разу, так як ця навичка успішно виробляється при належній старанності і багаторазовому повторенні.
5
Будьте готові приділяти підготовці до богослужіння більше п'яти годин на тиждень. Під час таких репетицій ви краще заспіває з рештою співочими і визначитеся зі своїм становищем у хорі залежно від висоти вашого голосу.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що спів на криласі - це в першу чергу хоровий спів. Не маючи досвіду роботи в хорі можна допустити головну помилку початківців півчих, яка полягає в «підстроювання» під тембр партнера, занадто високий чи низький для власного голосу. Вчіться чути себе і слухати партнера (а в цьому вам допоможе регент).
Корисна порада
Бажано під час ваших перших богослужінь носити з собою диктофон, щоб записувати свій спів і мати можливість аналізувати його будинку. Крім того, так як наш організм, слухаючи звукову мову, починає функціонувати так само, як говорить або співає, дуже корисно слухати канонічні церковні співи. У це випадку ваш голос буде автоматично підлаштовуватися під звучний зразок.