Як привчити папугу пліч.

Ви обзавелися прекрасною розумною птахом і тепер мрієте зробити її ручною? Знайте, видресирувати можливо папугу будь-якого виду і дикості. Але щоб навчити папугу сміливо сідати вам на плече, вам доведеться пройти нелегкий шлях по підкоренню цього маленького недовірливого істоти. Головна умова будь дресирування - озаботьтесь тим, щоб потрібний вам папуга знаходився один в своїй клітці.
Інструкція
1
Поставте клітку з папугою на шафу або спеціальну поличку на висоту людського зросту. Потрібно, щоб ваші очі і його при контакті були на одному утраті. Щоразу, підходячи до клітки, називайте папугу ласкаво і ніжно. Приблизно через тиждень він адаптується до нового місця.
2
Привчіть папугу до вашої присутності під час годівлі. Для цього кожен раз, коли папуга їсть, обережно без різких рухів підходите до нього. На початку він реагуватиме на вашу поведінку вкрай бурхливо. Ви чекайте. З кожним днем зменшуйте між вами відстань. На цей етап може піти часу до двох тижнів.
3
Тепер привчите папугу є корм з ваших рук. Для цього запасіться його улюбленим ласощами і терпінням. Щоразу, простягаючи йому крізь прути решітки на пальцях корм, ласкаво називайте його по імені. Через деякий час папуга звикне і спуститься до вас з жердочки. Тільки й тут птах проявить крайню обережність. Взявши у вас подарунок в перший раз, вона намагатиметься якнайшвидше опинитися подалі від вас. Не заважайте їй. Нічим не лякайте вихованця.
4
Тепер саме час відкрити клітку і, простягнувши руку з ласощами, дочекатися того моменту, щоб папуга пересів на неї, захопившись поїданням корму. Але руку з клітини не виймайте. Привчений вами папуга, швидше за все, легко зробить цей трюк з першого разу.
5
Досягнувши і тут певних успіхів, можна почати витягувати папугу з клітки, поступово пересаджуючи його з руки на плече. Використовуйте для цього все ті ж методи з ласощами і ласкавими словами. Є ймовірність, що під час привчання ваша птах навчиться говорити свої перші слова.
Корисна порада
Частіше називайте птицю ласкавим ім'ям. Папуги дуже сприйнятливі до звуків і інтонацій. Бійтеся зайвий раз налякати птаха. Краще під час дресирування ви будете зволікати з новим етапом, ніж Поквапите події.