Як застосовувати пустирник.

Серед усіх видів пустирника саме пустирник серцевий вважається найбільш цінним лікарською рослиною і використовується в науковій і народній медицині як седативний (заспокійливий) засіб, чинне на зразок валеріани. Ця рослина не викликає побічних ефектів.
Вам знадобиться
  • - пустирник;
  • - вода;
  • - спирт.
Інструкція
1
В медицині використовуються верхні частини рослини - молоді листки і квітучі верхівки. Вони містять безліч корисних компонентів - дубильні речовини, флавоноїди, алкалоїди, жирні олії, вітаміни A і C.
2
Рослина заготовляють один-два рази на рік. Зрізані пагони пустирника сушаться в затінених і добре провітрюваних місцях на деках або шматках тканини. Через місяць рослина подрібнюють. Пустирник зберігають у паперових пакетах або картонних коробках.
3
В аптеках продається як сушений пустирник, так і рідкі ліки на основі цієї рослини. Подрібнене рослина рекомендується приймати по 0,5-1 г чотири рази на день перед їжею, спиртову настойку - по 3-5 крапель на ложку води три або чотири рази на день перед їжею, водний настій - третина або чверть склянки також три або чотири рази в день перед їжею. Більш точне дозування і тривалість лікування повинен вказати лікар.
4
Дикий (лісовий) або домашній (вирощений на власному садовому ділянці) пустирник неважко зібрати, висушити і використовувати для приготування зілля. Для отримання спиртової настойки одну частину сушеного пустирника залийте спиртом (70%) в пропорції 1: 5. Щоб отримати цілющий відвар, треба взяти 3-4 столові ложки сушеного пустирника , залийте все це склянкою гарячої води і грійте на водяній бані, не доводячи до кипіння. Після цього водний настій слід остудити при кімнатній температурі, а потім процідити і долити водою до початкового об'єму (до об'єму склянки).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4jwYfzRAYQ4
Зверніть увагу
Пустирник застосовується не тільки як заспокійливий засіб, але і як препарат для профілактики та лікування тромбозів, епілепсії, базедової хвороби, шлунково-кишкових і серцево-судинних захворювань. Пустирник знижує рівень глюкози в крові, що має велике значення для хворих на діабет. Настій цієї рослини зменшує частоту серцевих скорочень і допомагає відновити сили - це важливо для спортсменів. Пустирник нормалізує кількість холестерину в крові, тому приймати його рекомендується людям у віці старше 50 років. Зовнішньо пустирник, що володіє антибактеріальним і протизапальну дію, призначають для загоєння ран.