Як здати товар назад. чи можна повернути замінений товар.

У Російській Федерації діє Закон про захист прав споживачів, згідно з яким покупець має право повернути куплений товар в магазин, при цьому причини повернення можуть бути самі різні.
Інструкція
1
Якщо ви придбали неякісний або бракований товар , правила повернення такого товар а описані в статті 21 вищеназваного Закону. Зверніться в магазин, де ви зробили невдалу покупку; продавець (виробник або імпортер) зобов'язаний обміняти такий товар протягом семи днів після заяви покупця, якщо шлюб наявності. Якщо потрібно провести перевірку товар а, то в цьому випадку вам доведеться почекати результату перевірки протягом двадцяти днів.
2
Зверніть увагу, що гарантійний термін на замінений товар починається з дня обміну, тобто обчислюється заново.
3
Про заміну товар а належної якості (тобто не через наявність шлюбу, а з інших причин) Закон детально говорить у статті 25. Ви можете, прийшовши додому, виявити, що вам все -таки не підходять фасон, розмір, колір або інші характеристики купленої речі. В цьому випадку збережіть всі бирки, візьміть чек магазину, паспорт і вирушайте назад у магазин. На заяву про обмін товар а чи повернення грошей у вас є 14 днів.
4
Врахуйте, що повернути товар ви можете, тільки якщо ще не встигли їм покористуватися. Якщо ви втратили чек, ви можете використовувати як доказ показання свідків, але в цьому випадку повернути товар буде важче.
5
Багато магазинів заявляють, що куплений у них в період розпродажу товар обміну не підлягає. Однак Закон про захист прав споживачів ніяк не виділяє дану групу товар ов, тому ви також маєте право на обмін або повернення такого товар а.
6
Однак існує група товар ов, які все-таки не передбачені Законом для повернення. В першу чергу, це аптечні товар и і ліки, білизну і панчішно-шкарпеткові вироби, вироби з пуху, предмети особистої гігієни (наприклад, зубні щітки, гребінці, помазки), аерозолі, килими, відео- і аудіопродукція, ювелірні вироби, товар и для грудничків і деякі інші.
Невдала покупка - черговий привід для розладу. Не вгадали з розміром, не підійшов колір, дитина навідріз відмовився одягати новий комбінезон, придбали на розпродажі симпатичну блузку, а вдома виявили, що не вистачає кількох ґудзиків ... Без паніки! За законом «Про захист прав споживачів», протягом 14 днів з дня покупки ви маєте права повернути товар назад у магазин. Виняток становлять панчішно-шкарпеткові вироби, нижню білизну, предмети особистого користування та особистої гігієни.
Інструкція
1
В першу чергу вам буде потрібно чек на покупку товар а, який ви хочете повернути в магазин. Чек - це ваше незаперечний доказ того, коли і де ви купили дану продукцію. На ньому відображена вся необхідна інформація - назва магазину, найменування товар а, дата здійснення покупки, ціна. Якщо чек вам зберегти не вдалося, в деяких випадках може врятувати запис з камери відеоспостереження, де буде чітко видно, що ви здійснювали покупку в цьому магазині. Також важливо, щоб на речах залишились етикетки. Товар без етикетки можна повернути продавцеві тільки в тому випадку, якщо він виявився бракованим.
2
Не пізніше ніж через 14 днів з дня покупки, принесіть товар разом з чеком в магазин. Поясніть продавцеві, що річ вам не підійшла, і ви хочете обміняти її на іншу або повернути гроші. Як правило, ніяких проблем з поверненням бути не повинно. Не забудьте взяти з собою паспорт або документ, що засвідчує вашу особу. Вас попросять написати заяву, що ви хочете повернути товар назад - цього від власників магазинів вимагають податкові органи.
3
Якщо продавець відмовиться приймати товар назад, починайте відстоювати свої права. Закон зараз на вашому боці. Скажіть, що подасте позовну заяву в суд на працівника торгівлі, не прийняв товар назад. Навряд чи власник магазину захоче створювати собі такі проблеми. Він напевно піде вам на зустріч.
4
Якщо власник торгової точки виявиться не з лякливих, зверніться за допомогою до товариства захисту прав споживачів. Напишіть заяву на ім'я голови товариства, в якому розкажіть, що ви купили товар , який в наслідок хотіли повернути назад, але продавець відмовився у вас його прийняти. Прикладіть до заяви чек на покупку. Співробітники товариства повинні будуть прийняти вашу заяву і відновити справедливість.