Як підсилити сигнал стільникового зв'язку.

Забезпечувати радіопокриттям всю територію країни для операторів стільникового зв'язку економічно недоцільно. Тому базові станції ставляться щільніше в місцях найбільшого скупчення людей, у селах їх щільність помітно нижче. Це призводить до появи на карті «мертвих зон» і «зон невпевненого прийому радіо сигналу». Поліпшити якість зв'язку при непевному прийомі сигналу можна з використанням репитера, додаткової антени або антенного підсилювача.
Вам знадобиться
  • - репитер в комплекті з зовнішньої і внутрішніми антенами, коаксіальним кабелем, роз'ємами і дільником потужності;
  • - кронштейн для кріплення зовнішньої антени;
  • - обжимний інструмент, ніж, кусачки і изолента.
Інструкція
1
Підберіть репитер з урахуванням необхідної потужності і діапазону частот, в якому працює ваш мобільний телефон: GSM-900 або GSM-1800. Для поліпшення якості радіо сигналу на дачі або в заміському будинку досить використовувати малопотужний репитер, підсилювачі середньої потужності використовуються для кількох будинків, а потужні ретранслятори можуть забезпечити зв'язком невелике селище.
2
Підключіть до зовнішньої антени один кінець коаксіального кабелю і встановіть її за допомогою кронштейна на фасаді або на даху будівлі. В якості зовнішньої антени використовується, як правило, вузьконаправлена антена з високим коефіцієнтом посилення. Направте її в сторону антени базової станції, розташованої на найближчій вишці вашого оператора стільникового зв'язку . Антену намагайтеся розташовувати якомога вище.
3
Прокладіть кабель до місця установки репитера, закріпіть на ньому відповідний роз'єм. Для цього надіньте на кабель термоусадку і металеве кільце, зачистите центральну жилу і встановіть на неї «голку». Закріпіть за допомогою обжимного інструменту роз'єм на кабелі.
4
Підключіть зовнішню антену дорепітери, призначеному для посилення радіо сигналу у двох напрямках: від стільникового телефону до базової станції і в зворотному напрямку. Для виключення взаємного впливу антен розташовуйте внутрішні антени на відстані не менше 20 м від зовнішньої антени.
5
Щоб збільшити зону покриття репитера, підключіть до нього через дільник напруги декілька внутрішніх антен з круговою діаграмою спрямованості, використовуючи кабель з внутрішнім опором 50 Ом.
Зверніть увагу
При підключенні репитера до антени застосовуйте короткий коаксіальний кабель. Чим довше кабель, тим сильніше загасає в ньому сигнал і тим гірше якість зв'язку.
Корисна порада
Для якісного прийому радіосигналу від декількох операторів стільникового зв'язку використовуйте як зовнішніх секторні антени або встановіть кілька комплектів обладнання.