Як вирізати лебедя з яблука.

Готуючись до майбутнього свята, ви намагаєтеся врахувати кожну дрібницю. Продумуєте ретельно меню, підбираєте напої, виходячи з ваших страв і закусок. Але недостатньо приготувати смачну страву, важливо ще його незвично подати на святковий стіл. Найпопулярніший спосіб прикраси - це різні фігурки з продуктів. Такий спосіб прикраси отримав назву карвінг. У домашніх умовах досить легко оволодіти цим мистецтвом. Досить звернеться до інтернету, де завжди можна знайти безліч уроком з карвінгу і придбати спеціальні ножі в інтернет-магазинах.
Вам знадобиться
  • Велике красиве, тверде яблуко - 3 штуки, гострий, бажано невеликий ніж.
Інструкція
1
Добре вимийте яблуко, обсушіть його. Потім розріжте навпіл, частки повинні бути однаковими.
2
Покладіть половинку яблука на дошку розрізом вниз. В її центрі зробіть надрізи близько 3 см, щоб посередині утворилася смуга шириною 1 см. З кожного боку зробіть ще надріз перпендикулярно першому. Утворені дольки видаліть. Це буде тулубом у лебедя.
3
З часточок яблук, які ви вирізали по краях смужки, зробіть крила. Точно так же, як і в другому пункті, куточком вирізайте дольки. Тільки глибина надрізу повинна бути близько 5 мм. Таких часточок для крила необхідно зробити 4-5 штук, тому при необхідності використовуйте ще одне яблуко.
4
Потім потрібно скласти «пера крил» сходинками, так щоб куточок однієї дольки накривав злегка іншу. За допомогою зубочисток скріпіть їх з тулубом лебедя.
5
Тепер потрібно зробити лебедю голову, для цього вам необхідно взяти нове яблуко. Ображати його з обох сторін, залишаючи по середині відстань шириною 1.5 см. Потім відріжте тонкий скибочку разом з качаном і з нього виріжте шию, залишаючи частину качана для імітації голови. Зробіть невелике заглиблення в голові для ока і помістіть туди насіннячко.
Зверніть увагу
Фрукти, які ви використовуєте для карвінгу, не повинні бути занадто спелимі.Яблокі можуть бути будь-якого кольору, але перед карвінгом або після потрібно замочити їх на 15 хвилин в лимонній кислоті з водою. Можна періодично поливати плід під час процесу вирізання цим розчином. Якщо ви порізали фрукт, але він не весь у вас пішов на прикрасу страви, то просто обполосніть його в крижаній воді, накрийте змоченою в холодній воді і добре вичавленої тонкої тканиною, загорніть в харчову плівку і просто помістіть на зберігання в холодильник.
Корисна порада
Важливо виявити почуття міри і пам'ятати головне про кулінарну сутності страв. Адже навіть дуже витончено нарізаний кавун, виходячи з усіх правил карвінгу, це всього лише кавун і не більше того. Або взяти красиво нарізану ажурними карвінг-мереживами сиру гарбуз, вона все одно буде неїстівна.